Zarejestrowana w Luksemburgu IMC S.A. jest spółką z sektora rolniczego działającą w środkowo-północnej Ukrainie (region Połtawy, Czernichowa i Sumy). Działalność IMC skupia się na uprawie zbóż, roślin oleistych oraz ziemniaków. Spółka jest również jednym z największych producentów mleka na Ukrainie. Obecnie grupa zarządza bankiem ziemi o powierzchni 136,7 tys. ha.

Dobre warunki pogodowe jakie panowały w regionach działalności IMC (Czernichów, Połtawa i Sumy) sprzyjają wysokiej wydajności pszenicy ozimej. - W ostatnich tygodniach we wszystkich regionach w których znajdują się gospodarstwa IMC wystąpiły deszcze znacznie poprawiające kondycje zbóż. Dobrze wpłynęły one na stan poszczególnych pól, na których mogła wystąpić niewystarczającą wilgotność w glebie, w wypadku dalszego potencjalnego braku opadów - mówi Alex Lissitsa, Prezes IMC.

W bieżącym roku zasiewy pszenicy ozimej stanowią 9proc. całkowitego areału należącego do spółki. W strukturze zasiewów dominuje kukurydza zasiana w tym sezonie mniej więcej na areale 75 tys. ha.

Władze IMC podkreślają korzystny wpływ wzrost cen zbóż obserwowanych w ostatnich tygodniach na rynkach światowych. – Zwyżka cen pszenicy, kukurydzy oraz soi ma bezpośredni, pozytywny wpływ na nasze wyniki finansowe. Zakontraktowaliśmy już sprzedaż 30 proc. z planowanych plonów pszenicy ozimej, po cenach wyższych od założeń budżetowych – podkreśla Alex Lissitsa

Podobał się artykuł? Podziel się!