PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
 • Analizy i komentarze

  Izba Zbożowo-Paszowa: Drożeją zboża paszowe

  Na krajowym rynku zbóż oferta jest niewielka, a w sytuacji opóźnionych zbiorów kukurydzy, ziarno przeznaczone na paszę drożeje - poinformowała w poniedziałek Izba Zbożowo-Paszowa.

 • Produkcja roślinna

  Oficjalny rekord zbioru kukurydzy na ziarno

  Rolnicy z lubością licytują się co do wielkości zbiorów z poszczególnych upraw. Firma IGP Polska poszła o krok dalej. Postanowiła zweryfikować wielkość plonu kukurydzy i tym samym, jako pierwsza oficjalnie ustanowiła rekord plonu...

 • Analizy i komentarze

  Szwecja prawie bez słomy

  Podczas tegorocznych zbiorów zbóż w Szwecji ze względu na deszcze utrudnione było nie tylko pozyskanie ziarna, lecz także słomy.

 • Zboża

  Wysokie zapasy zbóż na świecie

  - W sezonie 2016/2017, po rekordowych zbiorach na światowych rynkach, utrzymywały się niskie ceny zbóż, a zapasy końcowe osiągnęły rekordową wielkość 517 mln t – wynika z najnowszego Raportu rolnego wykonanego przez Instytut Ekonomiki...

 • Zboża

  Wzrosły ceny pszenicy i kukurydzy

  W przeciągu tygodnia w badanych przez nas punktach skupu dało się zauważyć znaczący wzrost cen pszenicy, zarówno konsumpcyjnej, jak i paszowej. Wzrosła też cena ziarna kukurydzy.

 • Zboża

  Uwaga - mszyce nalatują na zboża

  Lustracja pól wykonana wczoraj w centrum kraju potwierdziła nasze obawy. Na zbożach są już obecne liczne mszyce. Nie tylko na jęczmieniu ozimym, mszyce nalatują także na często będące dopiero w fazie szpilki lub 1-go liścia plantacje...

BAZA WIEDZY

Odżywianie krótkosłomych odmian pszenżyta

Ze względu na bardzo duży potencjał plonowania zapotrzebowanie pszenżyta ozimego na azot jest duże. Dotyczy to zwłaszcza odmian krótkosłomych.

GŁÓWNY PARTNER SERWISUPARTNER SERWISU


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dniBĄDŹ NA BIEŻĄCO

SERWISY TEMATYCZNE


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Remoslaw

Stosował ktoś już może glean w dawce 8g/ha razem z expert met? Czy po takiej niewielkiej dawce gleanu powschodzi mi na drugi rok poplon? 

maslak88

można dać pełną dawkę agilu z pełną dawką lontrelowatego zamiennika razem? rzepak w fazie od 4 do 7 liści