Poniedziałek, 24 listopada 2014 r.
 • Zboża

  Ceny zbóż w skupach bez zmian

  W przeciągu minionego tygodnia nie dało się zaobserwować zmiany cen zbóż. Tylko w jednym punkcie pszenica konsumpcyjna podrożała do 700 zł/t netto, a paszowa do 620 zł/t. W pozostałych miejscach mieliśmy do czynienia ze stagnacją.

 • Zboża

  Wyniki plonowania kukurydzy FarmSaat

  Nowa, na rynku polskim firma kukurydziana FarmSaat AG opublikowała wyniki plonowania swoich odmian, które pochodzą z poletek doświadczalnych założonych w dwóch lokalizacjach w kraju.

 • Zboża

  Pszenica ozima czy przewódka - co zasiać?

  Patrząc na pogodę długoterminową na razie zimy nie widać. Brak przymrozków, temperatury dość stabilne. Czy warto podjąć ryzyko i jeszcze przystąpić do siewu? Co jednak lepiej zasiać przewódkę czy formę ozimą?

 • Zboża

  Poprawa na rynku zbóż w nowym sezonie?

  Sezon 2014/2015 na rynku zbóż zapowiada się trochę lepiej pod względem cenowym, niż ten już miniony, ale rewelacji raczej nie ma się co spodziewać. Na razie są to jednak tylko prognozy, a z nimi bywa bardzo różnie.

 • Zboża

  Pszenica odbija się cenowo

  Na przestrzeni minionego tygodnia zanotowano zwyżki cen pszenicy, zarówno konsumpcyjnej, jak i paszowej. Delikatnie odbiła też cena kukurydzy.

  0
 • Zboża

  Inwazja mszyc w zbożach

  Wiele źródeł donosi, że tej jesieni intensywnie rozwijają się mszyce w uprawach zbóż ozimych. Szkodniki te są ciągle aktywne. Wszystkiemu jest winna wysoka jak na tę porę roku temperatura.

BAZA WIEDZY

Kukurydza na medal

Technologie stosowane na poletkach demonstracyjnych, prezentowanych na Dniach Pola, mogą być skarbnicą wiedzy dla tych, którym marzą się rekordowe plony.

AGROTECHNIKA

Przedsiębiorczość po węgiersku

Przedsiębiorczość rolników w Polsce i na Węgrzech. Czy da się porównać sytuację w krajach postsocjalistycznych, działających teraz w ramach Unii Europejskiej?

GŁÓWNY PARTNER SERWISU
PARTNER SERWISU

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

SERWISY TEMATYCZNE

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM

 • uawzam że picie wódki i palenie tytoniu powinno być zakazane-pijesz,palisz wspierasz polskich nierobów podatkami,nie kupuj nie przekazuj pieniedzy...

  miastowy, 2014-11-24 07:03 w: Ostatni taki dobry rok w dopłatach

  Niby mówi się że świnie się zmieniają a koryto zostaje , a tu proszę , po wyborach koryto ma nowy kształt

  w-40, 2014-11-24 01:53 w: Nowe rozwiązania w automatach paszowych dla świń

  @jarki, każd głos nieważny to większy procent poparcia dla PSL. Niestety. Przyczyniłeś się do "wygranej" Klenczonów i ministrów od...

  arszczecin, 2014-11-23 23:46 w: Rolnicy głosowali na PSL w wyborach, ale do sejmików województw

 • Jestem po studiach pedagogicznych, ale za bardzo w moim regionie nie ma pracy. Pracuję w szkole na pół etatu, ale nie widzę na razie perspektyw na...

  elka, 24.11.2014 01:29 w: Studia podyplomowe - jak się kształcić

  na portalu u góry jest "szukaj w portalu" spróbuj powinno się udać

  jarki, 22.11.2014 09:13 w: strony czasopisma o rolnictwie

  Witam, czy ktoś z tutaj obecnych ma jakiekolwiek doświadczenia w pisaniu wniosków o umorzenie długu lub części długu wobec ARiMR z tytułu zwrotu...

  a11dmin, 21.11.2014 21:02 w: ''Młody rolnik''