• Zboża

  IUNG: Na razie pogoda sprzyja uprawom zbóż

  Zima w tym roku była ciepła i bez śniegu, sprzyjało to zachowaniu dobrej kondycji upraw. Przy tych warunkach termicznych, plony zbóż mogą być o ok. 3 proc. wyższe od średnich wieloletnich - ocenia Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa...

 • Zboża

  Jedynie pszenica nie potaniała

  W badanych przez nas punktach skupu w ciągu dwóch tygodni można zauważyć spadek cen prawie wszystkich gatunków zbóż. Nie dotyczył on jedynie pszenicy.

 • Ochrona roślin

  Temperatury do stosowania herbicydów

  Nie wszystkie środki można stosować wymiennie dla tych samych warunków otoczenia, bowiem substancje czynne mają różne wymagania co do temperatur.

 • Zboża

  Szkolenia z zakresu integrowanej ochrony roślin

  Trwają bezpłatne szkolenia z zakresu integrowanej ochrony roślin, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia materiału siewnego, dziś w Toruniu, a w kolejnych dniach w Zielonej Górze, Szczecinie i Gdańsku.

 • Ochrona roślin

  Herbicydy w kukurydzę w warunkach suszy

  Chcąc podnieść skuteczność działania herbicydu doglebowego aplikowanego przedsiewnie w warunkach suszy opartego o S-metolachlor można go wymieszać z glebą na głębokość ok.5 cm.

 • Zboża

  Ochrona jęczmienia hybrydowego

  W tej chwili potrzebna jest ochrona fungicydowa, ale bardzo ważnym zabiegiem w jęczmieniu odmian mieszańcowych jest działanie regulatorem wzrostu.

Ferma - technologie

2 000 tuczników w systemie żywienia na mokro

Radosław Brzozowski zdecydował się na inwestycję w tuczarnię - zaprojektowaną według własnego schematu technologicznego i w systemie żywienia na mokro.

PARTNERZY SERWISUNAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

SERWISY TEMATYCZNE

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM