Sobota, 2 sierpnia 2014 r.
 • Zboża

  Uprawa pożniwna

  Kombajny zbożowe pracują pełną parą, a żniwa są na zaawansowanym etapie. Z pól powoli znika słoma najczęściej w postaci sprasowanych bel. Nadchodzi, więc czas by pomyśleć o uprawkach pożniwnych.

 • Zboża

  W skupach ceny zbóż stabilne

  Pszenica konsumpcyjna w zależności od jakości kosztuje od 580 do 690 zł/t netto. Cena na razie nie zmienia się gwałtownie. W wypadku rzepaku mamy do czynienia z końcówką dostaw.

 • Zboża

  Dokładne zestawienie cen zbóż

  Porównując tegoroczne ceny zbóż do tych z ubiegłego roku okazuje się, że pszenica kosztuje podobnie jak w 2013 r., podrożało żyto i pszenżyto, a obniżyła się cena jęczmienia.

 • Zboża

  Mąka z Natuli do wypieku pizzy

  Małopolska Hodowlę Roślin poleca wyhodowaną przez siebie pszenicę ozimą Natula to produkcji mąki idealnej do wypieku pizzy. Okazało się, że mąką z tej odmiany posiada unikatowe właściwości pożądane w przemyśle gastronomicznym...

 • Rośliny oleiste

  Rzepak w 90 proc. zebrany, ceny – tendencja wzrostowa

  - Żniwa rzepakowe dobiegają końca. Do zebrania pozostało jeszcze ok. 10 proc. plantacji obsianych tym gatunkiem – mówi portalowi farmer.pl Juliusz Młodecki, wiceprezes Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych.

 • Inne uprawy

  Poplony na bazie roślin zbożowych

  Uprawa zbóż jarych w mieszankach w poplonach ścierniskowych jest często praktykowana w gospodarstwach z inwentarzem zwierzęcym. Głównym czynnikiem przemawiającym za ich uprawą jest to, że są dość tanie i zapewniają stały dopływ...

BAZA WIEDZY

Rzepak w szerokich rzędach

Zużycie nasion - 1,7 kg/ha, rozstaw rzędów 45 cm, gęstość siewu 7 cm, docelowa obsada 32 rośliny/m2 - to podstawowe parametry technologii uprawy rzepaku w szerokich rzędach.

GŁÓWNY PARTNER SERWISU
PARTNER SERWISU

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

SERWISY TEMATYCZNE

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

WASZYM ZDANIEM