• Zboża

  Po zimie najgorzej wygląda jęczmień

  Jęczmień zwłaszcza ten wysiany wcześnie, a nawet ten z terminów optymalnych niejednokrotnie jest żółty i na tle pozostałych zbóż wyraźnie odznacza się gorszą kondycją fitosanitarną.

 • Nawozy

  Nowa POLIFOSKA z żelazem, cynkiem i tytanem

  Grupa Azoty wprowadza na rynek nowy kompleksowy nawóz POLIFOSKA TYTAN - NPK(S) 6-25-25-(5). Nawóz ten oprócz podstawowych makroskładników, zawiera także niezbędne dla roślin mikroskładniki pokarmowe: 0,5 proc. żelaza (Fe) i 0,05 proc. cynku...

 • Zboża

  Jak sprawdzić przezimowanie zbóż?

  Ocena przezimowania roślin pozwoli określić w jakim stanie jest łan zbóż ozimych i co należy zrobić na plantacji w najbliższym czasie. Wiosna coraz bliżej - warto się tym zająć.

 • Hodowla roślin

  Co się kryje pod nazwą roślina hybrydowa?

  Linie homozygotyczne otrzymuje się, np. poprzez chów wsobnych roślin obcopylnych. U roślin samopylnych celem jest otrzymanie z heterozygotycznych mieszańców form, które są o wysokim stopniu homozygotyczności.

 • Nawozy

  Sposób firmy K+S na stres suszy

  Na konferencjach Farmera „Przez innowacyjność do sukcesu”, firma K+S Polska przedstawiła jak poprzez nawożenie, można ograniczyć wpływ stresu wodnego na wysokość plonu.

 • Zboża

  Uprawy chcą nawozu, chwasty do oprysku

  Niektóre plantacje roślin ewidentnie wskazują, że potrzebują azotu. W uprawy, które nie były chronione w dostateczny sposób jesienią, potrzebny będzie szybki zabieg poprawkowy.

 • Nawozy

  Intermag sypnął nowościami

  Konferencje Farmera "Przez innowacyjność do sukcesu", były okazją do bliższego poznania najnowszych produktów oferowanych przez Intermag - znanego producenta nawozów.

BAZA WIEDZY

Czy wiesz, co siejesz?

Niski udział kwalifikowanego materiału siewnego w zasiewach to jedna z podstawowych przyczyn znacznych rozbieżności między możliwymi do uzyskania a praktycznie osiąganymi plonami zbóż.

Ferma - technologie

Armia robotów w oborze

Rozwój produkcji zwierzęcej wiąże się nierozerwalnie z postępem technologicznym, który już jakiś czas temu wkroczył do obór.

PARTNERZY SERWISUNAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

SERWISY TEMATYCZNE

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM