PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
 • Analizy i komentarze

  IGC: Wzrost prognozy światowej produkcji zbóż

  W porównaniu z lipcowa prognozą Międzynarodowej Rady Zbożowej (IGC), w sierpniu wzrosły prognozy światowej produkcji zbóż ogółem w sezonie 2016/2017: pszenicy i ziarna kukurydzy.

 • Zboża

  Limagrain prowadzi monitoring suchej masy kiszonkowej

  Wyznaczanie właściwego momentu cięcia kukurydzy na kiszonkę przysparza rolnikom jeszcze sporo trudności. W związku z tym firma Limagrain od tego sezonu pragnie pomóc rolnikom i jako jedyna firma w Polsce rozpoczęła monitoring suchej masy...

 • Produkcja roślinna

  Dzień kukurydzy HR Smolice

  Najnowsze odmiany, a także zarejestrowane w roku ubiegłym Hodowla Roślin Smolice prezentowała na polach Rolniczego Gospodarstwa Doświadczalnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w Dłoni, w województwie wielkopolskim, powiecie rawickim.

 • Zboża

  Zapraw ziarno jęczmienia ozimego

  Po siewach rzepaku zbliża się kolej na zboża. W pierwszej kolejności należy wysiać jęczmień ozimy. Decydując się na materiał siewny z własnej reprodukcji, należy pamiętać o jego zaprawianiu.

 • Zboża

  Fuzarioza kolb już widoczna w kukurydzy

  Stosunkowo ciepła i wilgotna aura utrzymująca się od początku lata sprzyja rozwojowi fuzariozy kolb powodowanej przez grzyby z rodzaju Fusarium. Na kolbach jest już widoczna biaława grzybnia patogenu.

 • Zboża

  Zbadaj ziarno przed siewem

  Decydując się na wysiew materiału siewnego pochodzącego z własnej reprodukcji, warto wcześniej dokonać oceny zdolności kiełkowania.

BAZA WIEDZY

Jesienne nawożenie pszenicy ozimej

Składniki pokarmowe muszą być dostępne dla rośliny już na początku wegetacji. Tylko wówczas może być właściwie zbudowana struktura plonu, która zaczyna się kształtować już jesienią.

PARTNER SERWISUNAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

SERWISY TEMATYCZNE

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

witch5

Dobra . Po żniwach , rzepak posiany - można wrócić do tematu . Panowie kilimanjaro cena zaporowa i tylko w C2 . Może podobna w typie nowość tej...

witch5

Taak . Jak na wigilię kwitła żółciutko gorczyca z poplonów to można siać i w połowie września ale jak na I listopada w kozakach i śniegu po kostki...

radoslaff

@Pałuczanin Zgadza się, sam preferuje opóźnione terminy. w 2015 siałem rzepak 2 września i plon o wiele lepszy niż sąsiednie plantacje. W tym roku...