Wtorek, 2 września 2014 r.
 • Hodowla roślin

  Nowości wśród zbóż ozimych

  Jesienią 2013 r. oraz w lutym 2014 r. do Krajowego Rejestru wpisano 13 nowych odmian zbóż ozimych. Dla niektórych odmian nadchodzący sezon będzie debiutem.

 • Hodowla roślin

  Kolekcja Smolickich odmian kukurydzy

  HR Smolice w dniu 28 sierpnia na zorganizowanych Dniach Kukurydzy w Łagiewnikach zaprezentowała swoją bogatą kolekcję odmian kukurydzy. Zaproszonym gościom pokazano zarówno najnowsze odmiany jak również te, które od lat dostępne są na...

 • Ochrona roślin

  Uniwersalny Topsin M 500 SC

  Dzięki rozszerzeniu rejestracji znanego już dobrze rolnikom fungicydu Topsin M 500 SC, liczba zastosowań na określony w nowej etykiecie rodzaj rośliny oraz choroby przekracza aktualnie 130 możliwości.

 • Zboża

  Pszenżyto ozime z Listy Zalecanych Odmian

  Aktualnie w COBORU zarejestrowanych jest39 odmian pszenżyta ozimego. Natomiast na Liście Odmian Zalecanych do uprawy (LZO) na obszarze poszczególnych województw na rok 2014 wpisane są 23 odmiany tego zboża.

 • Zboża

  Wartość nawozowa słomy

  Resztki pożniwne w zależności od rośliny uprawnej są cennym źródłem zarówno materii organicznej jak i wielu składników mineralnych. Warto je uwzględniać podczas wykonywania bilansu składników pokarmowych.

 • Zboża

  Zboża po takiej samej cenie

  Nie ma za dużo chętnych na sprzedaż ziarna zbóż. Przyczyną może być utrzymująca się cena sprzed tygodnia. Nadal nie jest ona za wysoka, ale za to stabilna.

 • Zboża

  Głownia guzowata w kukurydzy

  W kukurydzy można zaobserwować spore ilości zainfekowanych głownią guzowatą roślin. Narośla to rezultat suchej i upalnej pogody jaka panowała w lipcu, a więc w okresie przed i w czasie kwitnienia kukurydzy.

 • Zboża

  Jakość pszenicy z tegorocznych zbiorów

  Wysoka liczba opadania oraz niskie białko- tak pokrótce można na tym etapie ocenić jakość pszenic dostarczanych do portów, pochodzących z tegorocznych zbiorów - mówi portalowi farmer.pl Robert Król - Koordynator Zespołu Kontroli z firmy...

 • Zboża

  Obniżyła się cena pszenicy

  W skupach spadła cena pszenicy konsumpcyjnej i żyta. Nieznacznie podrożał za to jęczmień i owies. Te zmiany nie są jednak znaczące.

  0

BAZA WIEDZY

Jak zwiększyć zysk z uprawy pszenicy?

Ogólnie na rynku cena pszenicy paszowej w relacji do pszenicy konsumpcyjnej jest stosunkowo wysoka, natomiast dodatki za parametry jakościowe proporcjonalnie się zmniejszają. Nie rekompensują one mniejszego plonu pszenic jakościowych w stosunku...

Ferma - żywienie

Jeśli nie soja, to co?

Jeżeli w życie wejdzie, planowany na początek 2017 r., zakaz stosowania pasz pochodzących z roślin GMO, polskie rolnictwo stanie przed ogromnym problemem. Dlatego już dziś poszukiwać należy alternatywy dla transgenicznej soi.

GŁÓWNY PARTNER SERWISU

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

SERWISY TEMATYCZNE

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

WASZYM ZDANIEM