PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
 • Nawozy

  Pogłówne nawożenie kukurydzy

  W fazie 4-6. liści kukurydzy przypada druga dawka nawożenia azotem. Wówczas zaczyna pojawiać się zawiązek kolby i budowana jest pierwotna struktura plonu. Późniejsza aplikacja nawozu nie wpłynie już na zwiększenie wykorzystania potencjału...

 • Nawozy

  Efektywne dokarmianie dolistne

  Nie każda aplikacja dolistna nawozu przynosi oczekiwany efekt. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by zabieg dokarminia dolistnego był jak najbardziej efektywny.

 • Ochrona roślin

  Septorioza plew pszenicy zabiera plon

  Septorioza plew pszenicy występuje najczęściej na pszenicy, rzadziej na pszenżycie i życie. Na porażenie szczególnie narażone są odmiany o krótkiej słomie. W lata wilgotne i ciepłe choroba może powodować duże straty plonu pszenicy...

 • Ochrona roślin

  Zwalczanie mszyc zbożowych

  Mszyce zajmują szczególne miejsce wśród szkodników. Są bardzo płodne - w okresie wegetacji może się pojawić nawet 16 pokoleń - i żyją w dużych koloniach. To m.in. te cechy decydują o ich dużej szkodliwości dla upraw.

 • Nawozy

  Trafnie ocenić zapotrzebowanie na azot

  Pełne pokrycie potrzeb pokarmowych pszenicy ozimej na azot w trakcie wegetacji jest wyzwaniem dla wielu rolników. Dlatego warto przyjrzeć się metodom, które ułatwiają trafne określenie wysokości dawki.

 • Zboża

  Stan upraw kukurydzy

  Ocieplenie zmniejszyło intensywność ataku ploniarki zbożówki. Jednak dla dalszego prawidłowego wzrostu kukurydzy dokuczliwe są występujące w wielu rejonach kraju niedobory wody.

 • Analizy i komentarze

  KE: Prognozy plonów w UE

  W comiesięcznej prognozie KE podała prognozy średnich plonów dla najważniejszych roślin uprawnych w 2016 r. Mają one być generalnie powyżej średniej pięcioletniej.

 • Zboża

  Wyraźne objawy niedoboru wody w zbożach

  W tym sezonie ponownie w wielu regionach kraju notuje się poważne niedobory wody. Przedłużająca się susza doskwiera roślinom, co wizualnie wyraźnie można dostrzec chociażby w uprawach zbożowych. Liście stają się matowe, te najniżej...

 • Zboża

  Uwaga: Ploniarka zbożówka atakuje kukurydzę

  PIORiN informuje, że na terenie woj. opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego oraz małopolskiego, kukurydza atakowana jest przez ploniarkę zbożówkę. Straty powodowane przez tego szkodnika mogą sięgać 10 proc.

PARTNERZY SERWISU
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

SERWISY TEMATYCZNE

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

W tych wialniach WLR 05 i podobnych najbardziej nie wygodne jest właśnie to szuflowanie Ja to używam tylko do czyszczenia ziarna siewnego Dla...

ikcomas

Cała, ale już jej przeszło, robi się niebieska

ikcomas

Ooo, wszędzie pada widzę, mnie ciągle omija. Zero deszczu tylko paląca gwiazda...