Porównując wyniki z drugiej dekady stycznia i z pierwszej lutego, cena pszenicy zmniejszyła się średnio o 10–20 zł na tonie, podobnie w wypadku żyta konsumpcyjnego i jęczmienia.

1. Polskie Młyny:
- pszenica konsumpcyjna – 480,
- żyto – 300,
- kukurydza – 480.

2. Lubella:
- pszenica konsumpcyjna – 470 (gluten > 30, l.o. > 250),
- pszenica konsumpcyjna – 450 (gluten > 26, l.o. > 220).

3. Przedsiębiorstwo Zbożowo-Młynarskie PZZ w Stoisławiu:
- pszenica konsumpcyjna – 490,
- żyto – 320,
- jęczmień jary – 330,
- owies – 230.

4. Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Zbożowego „KAPKA”:
- pszenica konsumpcyjna – 480–530,
- żyto – 340.

5. Odziały Elewarr:
- pszenica extra – 460–485,
- pszenica jakościowa – 450–470,
- pszenica konsumpcyjna – 435–450,
- pszenica paszowa – 390–430,
- żyto konsumpcyjne – 270–300,
- jęczmień konsumpcyjny – 300.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!