Możliwe że zgoda na dalsze zadłużanie się USA daje nadzieję inwestorom na wejście w życie kolejnego programu stymulacji gospodarki amerykańskiej poprzez dodruk następnych miliardów dolarów.

Giełda CBOT w Chicago:

Kukurydza. Kontrakt wrześniowy zyskał we wtorek 4,4 proc., wobec czego pod koniec dnia trzeba było za niego zapłacić 280 dolarów/t, czyli o 18 dolarów więcej niż na koniec ubiegłego tygodnia.

Pszenica. Notowania kontraktu z tym samym terminem wykonania poszybowały w górę wczoraj o 6,15 proc. doprowadzając cenę ziarna do poziomu ok. 264 dolarów/tonę.

Soja. Kontrakt sierpniowy zamknął poniedziałkową sesję na nieco ponad 1 proc. plusie. Cena nasion wzrosła o 5,3 dolarów, a za tonę tego towaru kupujący płacili 504,8 usd.

Wskaźniki analizy technicznej (dostępne na stronie http://www.barchart.com/) dla pszenicy wskazują na spadki w średnim i długim przedziale czasowych oraz większe prawdopodobieństwo wzrostów w krótkim czasie. Prognoza dla kukurydzy brzmi: kupuj/sprzedaj/kupuj, natomiast dla soi: trzymaj/kupuj/kupuj odpowiednio w krótkim, średnim i długim okresie.


Giełda MATIF w Paryżu:

Kukurydza. Sierpniowy kontrakt zanotował we wtorek nieznaczną stratę (0,2 proc.). Tona tego towaru kosztowała pod koniec dnia 238 euro, czyli o 0,5 euro mniej niż w poniedziałek.

Pszenica. Kontrakt listopadowy zakończył wczorajsze notowania ceną o 1 proc. niższą niż dzień wcześniej, wobec czego za towar ten trzeba było zapłacić 195,5 euro/tonę.

Rzepak. Kontrakt z dostawą w listopadzie zanotował wczoraj niewielki wzrost. Cena nasion umocniła się we wtorek o 0,3 proc. (1,5 euro/tonę) dochodząc do poziomu 431,5 euro/t.

Dla kukurydzy wskaźniki analizy technicznej (dostępne na stronie http://www.barchart.com/) podpowiadają wzrosty w perspektywie średnio, jak i długookresowej. Dla pszenicy prognozowane są spadki we wszystkich przedziałach czasowych. W przypadku rzepaku podpowiadana jest sprzedaż kontraktów w krótkim i średnim okresie.

Podobał się artykuł? Podziel się!