PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ceny zbóż bez zmian

Ceny zbóż bez zmian Niebawem rozpoczną się nowe zbiory rzepaku ozimego oraz zbóż. Obecnie średnia cena rzepaku ozimego wynosi 1466 zł; Fot. J. Groszyk

Ostatni tydzień czerwca kończy się brakiem zmian w cenach zbóż i rzepaku. Skupy płodów rolnych przygotowują się na nowe zbiory.Zgodnie z ankietą telefoniczną z dnia 27 czerwca br. przeprowadzoną w wybranych punktach skupów w każdym z województw wynika, że średnia cena za pszenicę konsumpcyjną z przykładowych 20 punktów skupu wynosi 693 zł. Natomiast maksymalna jej cena to 730 zł uzyskana w skupie Interchemall Zespół Młynów Jelonki w woj. mazowieckim oraz w Agrito w woj. wielkopolskim. Średnia cena za pszenicę paszową z 16 punktów wynosi 684zł, a maksymalna 730 w Agrito woj. wielkopolskim.

Średnia cena kukurydzy suchej (9 lokalizacji) wynosi 683 zł zaś maksymalna 700zł – AGRONOWAK i Gołańcz Piast w woj. wielkopolskim oraz ZiarPol Elewator Górki w woj. pomorskim.

Rzepak ozimy w przykładowych lokalizacjach skupowany jest w 9 punktach. Średnia jego cena wynosi 1466 zł, a maksymalna 1540zł w Agro-Biznes Sp. J. Sularz, Rudnicki w woj. lubuskim.

Dla pozostałych zbóż średnie ceny zbóż wynoszą odpowiednio: żyto konsumpcyjne – 585 zł., żyto paszowe – 552 zł., pszenżyto – 628 zł., owies – 533 zł., jęczmień paszowy – 590 zł. oraz jęczmień konsumpcyjny 616zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.85.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!