PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Dlaczego ELUMIS 105 OD?

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę Syngenta

Dodano: 15-04-2012 13:34

Uprawa kukurydzy wymaga od każdego producenta podjęcia kilku niezbędnych decyzji. Bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę jak ważne jest dopasowanie odmian do naszych potrzeb (przeznaczenie), warunków klimatycznych naszego regionu, ale również charakteru pól.Podobnie jest ze zwalczaniem chwastów, na pewnych polach możemy wykonać zabiegi wcześnie, na innych występują specyficznie chwasty (perz, ostrożeń), jeszcze inne wymagają późniejszej uprawy chociażby ze względu na podmokły teren. W efekcie końcowym jesteśmy niezadowoleni z ochrony, którą trzeba powtarzać bo jest nieskuteczna. Powtórki to kolejny problem aby wyrośnięta już kukurydza nie odczuwała stresu związanego ze specyfiką składników chemicznych zawartych w herbicydach.

W tym momencie, zadajemy sobie pytanie: kiedy wreszcie jednym produktem uzyskamy pewną, kompletną i bezpieczną ochronę naszej uprawy przed chwastami?

Firma Syngenta Crop Prootection w roku 2010 wprowadziła na rynek najnowszy produkt do ochrony kukurydzy - ELUMIS 105 OD. Polska jako pierwszy kraj, otrzymała rejestrację tego niepowtarzalnego herbicydu. U podstaw stworzenia tego rozwiązania legły potrzeby, jakie zgłaszają zarówno rolnicy polscy jak i inni europejscy producenci kukurydzy. Po wycofaniu z Europy atrazyny, nieodzownym stało się znalezienie rozwiązania w zwalczaniu chwastów spełniającego potrzeby, jakie zgłaszają rolnicy. Produkt musi być: kompletny, wygodny, bezpieczny i nowoczesny. Te cechy produktu musiał spełnić Elumis 105 OD.

Elumis 105 OD to produkt do powschodowego zwalczania chwastów w kukurydzy. Jedyny pojedynczy herbicyd, który oferuje tak szeroki zakres zwalczanych chwastów dwuliściennych i jednoliściennych, w tym perzu. Nie wymaga mieszania z innymi produktami. Pozwala szybko i trwale wyeliminować zachwaszczenie. Stworzony specjalnie dla kukurydzy, zachowuje najwyższe standardy bezpieczeństwa dla rośliny uprawnej.Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (5)

 • arek 2013-05-17 17:54:40
  ok dzięki dopiero drugi dzień teraz pasowałoby zeby popadało
 • m@ciej 2013-05-17 15:08:23
  Jak jest sucho to dopiero po opadach
 • arek 2013-05-17 14:34:21
  witam po ile dniach od pryskania widac różnice
 • KArgo 2012-10-22 19:51:03
  Fatalna była pewnie twoja uprawa albo naworzenie że tak mówisz. Ja stosowalem i bardzo polecam poprawialem nim QQ po innym środku który troche mnie zawiódł.
 • jasiu 2012-07-11 19:39:34
  lepiej tego nie stosujcie kukurydza po elumisie wyglada fatalnie
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!