PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Dobre zbiory zbóż w Niemczech

Autor: FAMMU/FAPA/farmer.pl

Dodano: 08-09-2012 15:05

Tagi:

Tegoroczna produkcja zbóż w Niemczech będzie o 6,7 proc. wyższa w porównaniu z poprzednim sezonem i szacowana jest na około 44,7 mln ton – informuje FAMMU/FAPA.Jest to bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza w kontekście napiętego bilansu zbożowego na świecie i wysokich cen. Ceny zbóż na rynku niemieckim są o 25 proc. wyższe w porównaniu do tego samego okresu 2011 r., na co ma przede wszystkim wpływ wysokiego poziomu cen światowych.

Ten z kolei odzwierciedla skutki dewastującej suszy na uprawy zbóż, zwłaszcza kukurydzy i soi, w USA.

Ministerstwo szacuje zbiory pszenicy w Niemczech na 22,5 mln ton, tj. o 1,5 proc. mniej w porównaniu z poprzednim rokiem. Oficjalne prognozy zbiegają się z przewidywaniami wiodącej firmy handlowej Toepfer oceniającej wyniki tegorocznej produkcji pszenicy na 22,8 mln ton.

Pomimo nie najlepszego przebiegu warunków pogodowych Niemcy odnotowały więc dobre zbiory zbóż. Nie najgorzej przedstawia się też jakość ziarna, która dla zbóż konsumpcyjnych oceniana jest jako co najmniej zadowalająca.

Zbiory ozimego jęczmienia paszowego są oceniane na 7,1 mln ton, tj. o 6,4 proc. więcej niż rok wcześniej. Produkcja jęczmienia jarego, wykorzystywana zarówno na cele paszowe jak i browarniane, szacowana jest na 3,2 mln ton, tj. aż o 57,8 proc. więcej w porównaniu z poprzednim rokiem.

Niemiecka produkcja kukurydzy prognozowana jest na 5,01 mln ton, czyli o 3,4 proc. mniej w porównaniu do zeszłego roku.

Niemcy odnotowały dobre wyniki zbiorów rzepaku ozimego, szacowane oficjalnie na 4,8 mln ton. jest to produkcja o 25,3 proc. przekraczająca ubiegłoroczny poziom. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!