Na dwudniowe spotkanie przybyło ponad 100 rolników. W wiekszości byli to "pionierzy", a więc ci którzy zdecydowali się na zasianie jęczmienia hybrydowegojesienią ubiegłego roku . Hodowca nowego jęczmienia przedstawił zasady wiosennej agrotechniki tego zboża, omawiając zarówno jego odżywianie mineralne jak i ochronę przed agrofagami. Były to zalecenia bieżące. Spotkanie nie ograniczyło się jednak tylko do zagadnień wiosennych.

W kolejnej części przedstawiono i omówiono  5 złotych zasad zintegrowanej uprawy jeczmienia hybrydowego:
1. Stosowanie się do proponowanego terminu siewu i zalecanej normy wysiewu.
2. Zwalczanie szkodników jesienią, a także wiosną.
3. Aplikowanie azotu w zależności od rozwoju roślin w danym sezonie wegetacyjnym i w dawkach zgodnych z zaleceniami firmy.
4. Dwukrotne stosowanie regulatorów wzrostu w celu zapobieżenia wylegania łanu i ograniczenia występowania łamania dokłosia.
5. Dwukrotny oprysk fungicydami w celu utrzymania zdrowotności łanu.

Na spotkanie zaproszono dwóch rolników niemieckich, uprawiających jęczmień hybrydowy od kilku już lat. Podzielili się oni z zebranymi swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Odpowiedzieli też na liczne pytania.

Ostatnia część spotkania, poświecona była zasadom postępowania przy ocenie przezimowania zbóż ozimych po wykopaniu roślin z gleby i przeniesieniu ich do ogrzewanych pomieszczeń. Podobał się artykuł? Podziel się!