PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Mała podaż ziarna wpłynęła na zwyżki cen zbóż

Autor: farmer.pl/IZP

Dodano: 05-04-2012 09:23

Tagi:

Na przestrzeni minionego tygodnia, ceny ziarna zbóż na rynku krajowym wyraźnie wzrosły. Wszystko za sprawą bardzo małej podaży ziarna na rynku (szczególnie pszenicy), a także większego zapotrzebowania na ziarno ze strony firm przetwórczych i handlowych oraz samych rolników szukających dobrego jakościowo ziarna jarego do przesiewów – informuje Izba Zbożowo-Paszowa.Rolnicy, którzy dysponują jeszcze zapasami ziarna wstrzymali się z jego sprzedażą. Część z nich rozpoczęła prace polowe i nie zaprząta sobie teraz głowy sprzedażą, inni rolnicy widząc dynamiczny wzrost cen zbóż czekają na dalszą zwyżkę cen.

- Z drugiej strony notuje się większe zapotrzebowanie na zboża ze strony firm przetwórczych gdyż nie wszystkie podmioty są pokryte w surowiec na najbliższe tygodnie. Ponadto, w związku z poważnymi brakami kwalifikowanych nasion zbóż jarych do przesiewów, sami rolnicy poszukują dobrego jakościowo ziarna, którym mogliby zastąpić wymarznięte oziminy - podaje IZP.

Ceny pszenicy paszowej na południowym - wschodzie i wschodzie kraju w kształtują się na poziomie 770-780 zł/t, w regionach zachodnich - 780-820 zł/t, a na północy kraju - 800-830 zł/t (ceny loco gospodarstwo). Ceny tego zboża z dostawą kształtują się w przedziale 830-890 zł/t, w zależności od regionu kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.94.253
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!