PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Mieszane nastroje na giełdach

Autor: farmer.pl/e-WGT

Dodano: 30-09-2011 11:54

Tagi:

Na giełdzie w Chicago kontrakty na zboża i soję rosły, podczas gdy na giełdzie Matif odnotowano delikatne spadki notowań zbóż i rzepaku.Złe dane makro napływające ostatnio z Azji nie dają nadziei na wzrost popytu z tego regionu świata. Rekordowe zbiory i wielka aktywność eksportowa krajów Basenu Morza Czarnego sprzyja zniżkom cen na rynku międzynarodowym. Także duże prawdopodobieństwo dalszego umacniania się dolara i pogłębiania kryzysu w strefie euro wróżą kontynuację spadków notowań na rynku zbóż i oleistych.

Giełda CBOT w Chicago:
Kukurydza. Kontrakt grudniowy zyskał w czwartek na wartości 0,3 proc., wobec czego pod koniec dnia trzeba było za niego zapłacić 249 dolarów/tonę.

Pszenica. Notowania kontraktu z tym samym terminem wykonania wzrosły w czwartek o 2,4 proc., doprowadzając cenę ziarna do poziomu ok. 240,5 dolarów/tonę.

Soja. Kontrakt grudniowy zamknął wczorajszą sesję na poziomie o 0,5 proc. wyższym w stosunku do środowego zamknięcia. Cena nasion wzrosła o 2,4 usd za tonę do 452,2 usd.

Giełda MATIF w Paryżu:
Kukurydza. Listopadowy kontrakt zanotował w czwartek 0,6 proc. stratę. Tona tego towaru kosztowała pod koniec dnia 194 euro, czyli 1,25 euro mniej niż w środę.

Pszenica. Kontrakt z tym samym terminem dostawy zakończył wczorajszą sesję ceną o 0,1 proc. (-0,25 euro) niższą niż w środę, wobec czego za towar ten trzeba było zapłacić na zamknięciu 190,75 euro/tonę.

Rzepak. Kontrakt z dostawą w listopadzie zanotował podczas czwartkowej sesji spadek rzędu 0,5 proc. Nasiona potaniały o 3,5 euro/tonę do poziomu 432,5 euro/t.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.225.31.188
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!