PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Na Podkarpaciu trwają siewy kukurydzy i buraków

Na Podkarpaciu trwają siewy kukurydzy i buraków

W województwie podkarpackim trwają obecnie siewy kukurydzy i buraków cukrowych – mówi portalowi farmer.pl dr inż. Paweł Bereś z Instytutu Ochrony Roślin PIB.Zakończyły się już za to siewy zbóż jarych. Wielu rolników mimo opóźnionej wegetacji zdecydowało się na ich wysiew i to nie tylko na jęczmień jary, któremu opóźnienia nie są groźne, ale też i pszenicę jarą. W tym regionie dopuszczalny opóźniony wysiew pszenicy powinien być zrealizowany do 10 kwietnia, ale część producentów zaryzykowało i mimo wszystko zdecydowało się na ten gatunek.

- Na chwilę obecną niektórzy rolnicy rozpoczęli ochronę fungicydową rzepaku ozimego, niemniej nadal są zbyt duże wahania temperatury między dniem a nocą, więc nie wiadomo jaka będzie skuteczność zabiegów - zauważa dr Bereś. Największym problemem w tych uprawach jest sucha zgnilizna kapustnych. Są też pierwsze komunikaty wystąpienia chowaczy: brukwiaczka i czterozębnego.

W uprawach pszenicy również ujawniły się już szkodniki. - Pojawiły się skrzypionki zbożowe i nieliczne ich jaja, a ponadto mszyce. Ich liczebność jest jeszcze niewielka - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!