Odmiany takie jak Hobbiti Zzoom sprawdziły się w polskich warunkach i udowodniły swój niezwykły potencjał plonotwórczy, zdobywając wielu zwolenników. Syngenta nie ustaje w pracach hodowlanych i dlatego w nadchodzącym sezonie przedstawi Państwu dwie zupełnie nowe odmiany takie jak: Wootan oraz Galation.

Odmiana Wootan jest nowością, która została zarejestrowana w marcu 2014 r. (kraj rejestracji: Niemcy). Należy zaznaczyć, iż odmiana Wootan w procesie rejestracji w latach 2011-2013 była najwyżej plonującą i najbardziej stabilną w plonowaniu odmianą spośród szystkich odmian jęczmienia ozimego, nie tylko hybrydowego. Jednocześnie ten wyjątkowy potencjał plonotwórczy odmiana Wootan zaprezentowała na obydwu poziomach intensywności produkcji testowanych w procesie rejestracji - zarówno w pełnym systemie ochrony i nawożenia, jak również przy ograniczonych środkach produkcji.

Kolejna nowość na rynku polskim w sezonie 2014 to odmiana Galation, która oprócz bardzo wysokich plonów, również potwierdzonych w oficjalnych badaniach rejestracyjnych w latach 2010-2012, charakteryzuje się imponującą jakością plonu - wysoką i stabilną masą hektolitraoraz wprowadzona do sprzedaży jesienią 2015 odmiana Trooper. Obok znajdą Państwo tabelę z charakterystyką wszystkich czterech odmian jęczmienia. 

Tabele 1
Tabele 1

Podobał się artykuł? Podziel się!