Prezentacja firmy w Starym Gołębinie obejmowała późniejsze odmiany kukurydzy, przeznaczone przede wszystkim do produkcji kiszonki i biogazu. Szczególnie eksponowany był ten drugi kierunek wykorzystania. Poniżej przedstawiamy skrótowy opis trzech nowszych odmian z kolekcji firmy.


Scafort - to mieszaniec trójliniowy o liczbie FAO 240 przeznaczony do produkcji biogazu i ewentualnie kiszonki. Odmiana o dużym potencjale budowania biomasy z zachowaniem efektu stay-green. Nadaje się na wszystkie typy gleb. Tolerancyjna na jakość gleb. Hodowca: Caussade Semences. Odmiana wprowadzana do uprawy na podstawie wpisu na listę CCA.

Codilor - przez wystawcę przedstawiana jako odmiana wybitnie energetyczna - gromadząca dużą ilość skrobi. W charakterystyce bardziej rolniczej znajdują się ściślejsze informacje: mieszaniec trójliniowy, o FAO 290. Typ użytkowy: biogaz/kiszonka. Rośliny tworzą bardzo dużą biomasę i wykazują cechę stay green, co wydłuża okres okres akumulacji składników pokarmowych i umożliwia osiągnięcie wyższej wartości suchej masy kolb. Hodowca: Codisem. Odmiana wprowadzana do uprawy na podstawie wpisu na listę CCA.

Podobał się artykuł? Podziel się!