Univo Xpro to system oparty o dwa zabiegi fungicydowe, chroniące zboża przez cały sezon wegetacyjny. Składa się z dwóch do siebie pasujących produktów, które zostały połączone w celu kompleksowej ochrony zbóż przed chorobami grzybowymi.

Od nowego sezonu firma Bayer proponuje swoim klientom nowy ulepszony system Univo Xpro. W pierwszym zabiegu fungicyd Aviator Xpro 225 EC zastąpiony będzie przez Boogie Xpro 400 EC. Produkt ten oprócz protiokonazolu 100g/l, biksafenu 50 g/l (takich samych substancji czynnych jakie są zawarte w Aviatorze) uzupełniony został o spiroksaminę 250g/l, specjalizującą się w szybkim wyniszczaniu mączniaka prawdziwego.

Ten trzyskładnikowy fungicyd łączy w sobie wysoką skuteczność działania wyniszczającego z długim okresem zapobiegawczym. Dzięki technologii Xpro i zawartemu w nim biksafenowi wykazuje on skuteczne działanie przez okres ok. 6 tygodni. Produkt zastosowany w pierwszym zabiegu zwalcza pierwsze infekcje wielu chorób grzybowych w tym dobrze zabezpiecza łan przed łamliwością podstawy źdźbła oraz ogranicza fuzaryjną zgorzel podstawy źdźbła. Boogie Xpro w systemie podwójnej ochrony Univo Xpro stosuje się w dawce 1,5 l/ha.

Termin wykonania drugiej aplikacji fungicydowej zależy od warunków pogodowych, odmiany i stanowiska oraz przebiegu porażenia. Do kolejnego zabiegu przeznaczony jest drugi preparat Fandango w dawce 1,0 l/ha. Jest to połączenie protiokonazol 100 g/l oraz fluoksastrobiny - 100 g/l. Środek ten działa zapobiegawczo oraz interwencyjnie, zwalczając szerokie spektrum chorób grzybowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!