Na giełdzie w Paryżu jedynie rzepak minimalnie się umocnił. Notowania kontraktu najbliższego wzrosły o 0,5 euro/t. Wczoraj ukazał się cotygodniowy raport na temat stanu upraw w USA i pokazał dalsze pogarszanie się kondycji kukurydzy i soi.
Stabilizująco na notowania kontraktów towarowych wpływa wzrost wartości dolara amerykańskiego w stosunku do pozostałych walut.

Giełda CBOT w Chicago:
Kukurydza. We wtorek wrześniowy kontrakt stracił 0,5 proc., wobec czego pod koniec dnia trzeba było za niego zapłacić 293,94 dolarów/t. Było to o 1,4 dolarów mniej w stosunku do poprzedniej sesji.

Pszenica. Kontrakt wrześniowy stracił na wartości 1,9 proc. (ponad 5 dolarów), a tona towaru została wyceniona we wtorek na 263,3 dolarów.

Soja. Notowania kontraktu z tym samym terminem wykonania podczas wtorkowej sesji potaniały o 1,6 proc. Za nasiona te trzeba było zapłacić 519,6 dolarów/tonę.


Giełda MATIF w Paryżu:
Kukurydza. Listopadowa kukurydza osłabiła się we wtorek o 0,6 proc. Tona tego towaru kosztowała pod koniec dnia 210,5 euro.

Pszenica. Kontrakt z tym samym terminem dostawy, zakończył wczorajsze notowania 0,5 proc. stratą. Kupujący musieli zapłacić za ten towar 205,75 euro/tonę.

Rzepak. Kontrakt z dostawą w listopadzie zamknął wtorkową sesję o 0,5 euro wyżej (0,1 proc.) niż w poniedziałek. Tona nasion została wówczas wyceniona na 438 euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!