Kilka firm nasiennych opublikowała swoje najnowsze katalogi kukurydziane, a niektóre również już zbierają zamówienia na swój materiał siewny. Wczesne zamówienia bywają bardzo korzystne dla rolników, wiele z firm oferuje duże profity z tego tytułu, głównie w postaci korzystnych rabatów.

Niestety nie wiele z nich  chce już teraz rozmawiać o cenach za oferowane przez siebie produkty. Jedynie nowa firma kukurydziana FarmSaat ma wyznaczony już cennik. U nich kukurydza w zależności od odmiany kosztuje od 245 do 350 zł za jednostkę siewną (50 tys. nasion). Przy czym za wcześniejsze zamówienia oferuje następujące rabaty. Jeśli rolnik zamówi do końca października należy mu się rabat w wysokości - 21 zł/j.s. Gdy zamówi do końca listopada rabat będzie wynosić - 16 zł j.s, do końca grudnia - 13 zł/j.s, do końca stycznia - 8zł/j.s., natomiast do końca lutego - 4 zł/j.s.

Nowa firma oferuje również rabaty za wielkość zamówienia. W przypadku kupowania powyżej 100 jednostek, należy się rabat w wysokości - 13 zł/j.s. Gdy zamówienie znajdzie się w przedziale od 50-99 j.s. rabat wyniesie - 8zł/j.s, gdy będzie pomiędzy 25-49 j.s - 4 zł/j.s, natomiast gdy wyniesie w przedziale od 10 -24 j.s należy się rabat 2 zł do j.s.

Na oferty handlowe pozostałych firm musimy jeszcze poczekać, na stronach internetowych póki co pojawiły się nowe katalogi kukurydziane Limagrain oraz KWS. Firmy dystrybucyjnie z kolei często przedstawiały swoje przyszło sezonowe propozycje na specjalnie na tę okoliczność organizowanych Dniach Kukurydzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!