Pszenica, kukurydza i soja (kontrakty grudniowe) straciły wczoraj na CBoT po ok. 3 proc. zamykając się poniżej poziomów z piątku. Na Matif listopadowe kontrakty na pszenicę i kukurydzę potaniały o blisko 2 proc. schodząc także poniżej piątkowych zamknięć.

Giełda CBOT w Chicago:
Kukurydza. Kontrakt grudniowy stracił w środę na wartości 3,3 proc. (po 2 sesjach wzrostowych), wobec czego pod koniec dnia trzeba było za niego zapłacić 248,3 dolarów/tonę.

Pszenica. Notowania kontraktu z tym samym terminem wykonania spadły w środę o 3 proc., doprowadzając cenę ziarna do poziomu ok. 234,8 dolarów/tonę.

Soja. Kontrakt grudniowy zamknął wczorajszą sesję na poziomie o 3,1 proc. niższym w stosunku do wtorkowego zamknięcia. Cena nasion obniżyła się o 14,6 usd za tonę do 449,8 usd.

Giełda MATIF w Paryżu:
Kukurydza. Listopadowy kontrakt zanotował w środę 1,8 proc. stratę. Tona tego towaru kosztowała pod koniec dnia 195,3 euro, czyli 3,5 euro mniej niż we wtorek.

Pszenica. Kontrakt z tym samym terminem dostawy zakończył wczorajszą sesję ceną o 1,8 proc. niższą niż we wtorek, wobec czego za towar ten trzeba było zapłacić na zamknięciu 191 euro/tonę.

Rzepak. Kontrakt z dostawą w listopadzie zanotował podczas środowej sesji spadek rzędu 0,8 proc. Nasiona potaniały o 3,5 euro/tonę do poziomu 435,3 euro/t.

Podobał się artykuł? Podziel się!