PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

PZPRZ z kolejnym apelem o zwiększenie zwrotu podatku akcyzowego

PZPRZ z kolejnym apelem o zwiększenie zwrotu podatku akcyzowego Średnie zużycie oleju napędowego na 1 ha jest dużo wyższe od obowiązującego limitu; Fot. A. Kobus

Polski Zwięzek Producentów Roślin Zbożowych poraz kolejny postuluje do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, aby zwiększyć limit zużycia oleju napędowego na 1 ha użytków rolnych objętych zwrotem podatku akcyzowego.PZPRZ apeluje do Ministerstwa by zwiększyć limit zużycia oleju napędowego na 1 ha użytków rolnych objętych zwrotem podatku akcyzowego z obowiązującej ilości 86 l do 126 l ON/ha oraz podniesienie wysokości zwrotu podatku akcyzowego zawartego w paliwie rolniczym do realnej aktualnej wysokości 1,17 zł /l i zmniejszenie biurokracji, która pozwoli obniżyć koszty obsługi prowadzone przez gminy – czytamy w złożonym do Minsterstwa przez PZPRZ wniosku.

W PZPRZ przeprowadzono szczegółowe wyliczenia w oparciu o dostępne publikacje naukowe dotyczące zużycia oleju napędowego na 1 ha, z których wynika, że średnie zużycie jest dużo wyższe od obowiązującego limitu (wyliczenia w załączonej to tekstu tabeli).

- Jeśli jest propozycja rozdzielenia produkcji roślinnej i zwierzęcej to trzeba by przyjąć od średniej wartości 126 l/ha ON, co najmniej o 20% więcej zużycia ON przy produkcji zwierzęcej, czyli dodatkowo 25 litrów do wartości podstawowej - 126 I/ha – proponuje w uzasadnieniu do wniosku PZPRZ.

Skan złożonych dokumentów w załączniku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

 • Polak 2017-11-26 20:34:40
  Prosciej wprowadzic paliwo rolnicze jak to inne kraje mają , limity akcyzowe są nie sprawiedliwe

  Przykladowo ktos posiada kawałek 100 ha a ktos 100ha w 40 kawalkach lub wiecej spalanie i limity napewno bedą nie rowno rozdysponowane , innym zostanie drugiemu braknie
 • ad64 2017-11-24 14:21:26
  Związek Plantatorów Buraka Cukrowego gdzieś się zagapił.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.94.253
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!