PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Trudna sytuacja amerykańskich hodowców

Autor: farmer.pl/FAMMU/FAPA

Dodano: 15-10-2012 00:19

Tagi:

Wysokie ceny kukurydzy uderzają w hodowców bydła, trzody chlewnej i drobiu.Stany Zjednoczone odnotowały w bieżącym sezonie najgorszą suszę od ponad pół wieku. Było to jedną z bezpośrednich przyczyn wzrostu cen kukurydzy. Zbiory szacowane są na zaledwie 274 mln ton. Nieurodzaj kukurydzy „odgrzał” dyskusję nad wpływem dynamicznie rozwijającej się produkcji biopaliw, pochłaniającej około 40% rodzimej produkcji kukurydzy na cele biopaliwowe, na poziom cen kukurydzy- informuje FAMMU/FAPA.

Siedem stanów USA położonych w południowej i południowo-zachodniej części kraju wystosowało prośbę do administracji obecnego prezydenta Baracka Obamy o zawieszenie, na okres roku, obowiązywania mandatów w produkcji biopaliw. Hodowcy są przekonani, że taka decyzja znalazłaby odzwierciedlenie w spadku cen kukurydzy i pozwoliła na „oddech” stojącym często na skraju bankructwa firmom. Decyzja w tej kwestii nie zapadnie jednak wcześniej niż w drugiej połowie listopada br.

Tymczasem pojawiają się analizy, które wskazują na to, że zawieszenie mandatów w produkcji bioetanolu nie dałoby natychmiastowych skutków. Naukowcy z Uniwersytetu w Missouri są zdania, że wpływ takiej decyzji były stosunkowo niewielki i odroczony w czasie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

 • kmieć 2012-10-16 16:41:19
  "Prawie" jak kaktus.
  Można z niej zrobić zarówno i whiskey i tequile :)
  A dla bardzo niewybrednych także piwko ;)
 • laik 2012-10-16 14:50:47
  a ja myślałem że qq z monsonto rośnie jak kaktus
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!