PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Uchylony zakaz uprawy GMO

Uchylony zakaz uprawy GMO

Autor: farmer.pl/ PZPRZ

Dodano: 16-12-2011 09:30

Tagi:

Francuski Sąd Najwyższy uchylił zakaz Francji na uprawę genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy, wyhodowanej przez amerykańską firmę biotechnologiczną Monsanto, mówiąc, że nie była wystarczająco uzasadniona – podał Reuters.Decyzję sądu poprzedzało orzeczenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS) , które mówiło, że Francja oparła swoją decyzję o ustanowieniu moratorium na uprawy odporne na szkodniki kukurydzy MON810 firmy Monsanto o niewłaściwe prawodawstwo UE.

- Zawieszenie lub zakaz uprawy powinny zostać podjęte na szczeblu Unii Europejskiej, chyba że państwo członkowskie może wykazać, potencjalnie poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi lub zwierząt lub środowiska, powiedział sąd. Resort rolnictwa nie może usprawiedliwiać swoich uprawnień do wydawania dekretów, nie dając dowodów na istnienie „ryzyka dla zdrowia i środowiska", stwierdził najwyższy sąd Francji - podaje Reuters.

Francuskie ministerstwo rolnictwa odmówiło komentarza. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • jarki 2011-12-16 13:12:22
  w USA wystarczy mieć w kieszeni dwie partie i zawsze jesteś na wierzchu
  tam podobna sytuacja jest też z runkiem cukru
 • genepeace.blogspot.com 2011-12-16 12:43:00
  ~rol-nick
  Widzę, że jesteś oblatany w sprawach amerykańskich, że cho, cho! Tylko nasuwa się pytanie: sam to wymyśliłeś czy ktoś Ci pomógł? A może masz jakieś dowody? Jak Ty możesz spać, skoro wszędzie widzisz spisek amerykański.
 • rol-nick 2011-12-16 11:32:48
  Monsanto wsadziło swoich ludzi na stanowiska rzadowe w USA gdzie każda ustawa jest przyklepywana po mysli koncernu. Zauważamy analogię? Nie liczy się zdrowie i srodowisko któro w USA zostało zdegradowane! Ważny jest tylko zy$k, zy$k, zy$k koncernu.
 • genepeace.blogspot.com 2011-12-16 10:08:54
  Brawo! Teraz Węgry, Niemcy i reszta. Tak to jest jak się wprowadza zakazy "od czapy". Ciekaw jestem czy Monsanto będzie walczyć o odszkodowania?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!