Do kraju ciągle docierają spore ilości ziarna z importu. W przypadku pszenicy, sprowadzane jest głównie ziarno z Litwy oraz Słowacji i Czech, a także mniejsze ilości z Niemiec. W związku z tym, iż ceny pszenicy paszowej zrównały się z cenami pszenicy konsumpcyjnej, często ziarno o parametrach konsumpcyjnych sprzedawane jest jako paszowe. W najbliższych dniach spodziewany jest także import pszenicy konsumpcyjnej i paszowej drogą morską - informuje IZP.

Docierają też do nas spore ilości kukurydzy importowanej z Węgier. Mniejsze ilości tego zboża sprowadzane są także z Niemiec. Ceny kukurydzy z dostawą kształtują się od 900 zł/t na południu kraju do 940-960 zł/t w centrum i na północy kraju.

Mało jest ofert sprzedaży żyta, pszenżyta i jęczmienia, stąd handel tymi zbożami jest niewielki. Podobnie jak przed tygodniem, ceny pszenżyta paszowego na rynku krajowym to poziom 850-900 zł/t. Ceny żyta paszowego z dostawą kształtują się w przedziale 840-860 zł/t. Z kolei, ceny jęczmienia paszowego kształtują się na poziomie 880-960 zł/t (wszystkie ceny netto, z dostawą).

Podobał się artykuł? Podziel się!