Zmniejszyło się zapotrzebowanie na ziarno ze strony młynów i wytwórni pasz, przetwórcy realizują przede wszystkim zakupy niewielkich partii surowca po atrakcyjnych cenach. Wiele firm uzupełniło bowiem zapasy zbóż w II połowie kwietnia, kupując głównie ziarno z importu.

W zależności od regionu kraju, ceny pszenicy paszowej kształtują się w przedziale 920-980 zł/t z dostawą. Z kolei, ceny kukurydzy krajowej to poziom 880-950 zł/t z dostawą. Ciągle drogie pozostaje ziarno jęczmienia i żyta, stąd notuje się bardzo małe zainteresowanie tymi zbożami ze strony kupujących. Ceny żyta paszowego z dostawą kształtują się w przedziale 840-860 zł/t. Z kolei, ceny jęczmienia paszowego to poziom 900-960 zł/t. Ceny pszenżyta paszowego na rynku krajowym to poziom 850-900 zł/t (wszystkie ceny netto, z dostawą) - podaje IZP.

Ceny pszenicy konsumpcyjnej w zależności od lokalizacji i jakości ziarna kształtują się w przedziale 920-990 PLN/t z dostawą. Ceny żyta konsumpcyjnego kształtują się na poziomie 940-980 zł/t z dostawą (wszystkie ceny netto).

Podobał się artykuł? Podziel się!