PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Zaawansowany zbiór kukurydzy na kiszonkę

Zaawansowany zbiór kukurydzy na kiszonkę

Autor: farmer.pl, mt

Dodano: 17-09-2012 14:27

Tagi:

Trwają zbiory kukurydzy na zielonkę, które są zaawansowane ogółem na Dolnym Śląsku w 33 proc., natomiast zbiór kukurydzy na ziarno jeszcze się nie rozpoczął. Jedynie w makroregionie wrocławskim zebrano kukurydzę na ziarno z powierzchni 50 ha – informuje Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.Z danych zbieranych przez doradców DODR we Wrocławiu z 12 września wynika, że rzepakiem ozimym zostało już obsiane 96 proc. planowanej powierzchni.

- W obawie przed wczesną zimą, cukrownie rozpoczęły kampanię ‒ zaczął się skup buraków w cukrowni Strzelin, Świdnica i Cerekiew. Rolnicy, którzy posiadają umowy kontraktacyjne na wczesną wrześniową dostawę surowca, przystąpili do zbioru buraków cukrowych - podaje DODR.
W tym roku szacuje się, że średnia zawartość cukru w korzeniach wyniesie około 17,5-18 proc. i będzie wyższa niż w ubiegłym roku.

- Na terenie naszego województwa rozpoczęły się wykopki ziemniaków odmian średnio późnych. Najbardziej zaawansowany zbiór jest w makroregionie wrocławskim ‒ 54 proc. w stosunku do obsadzonej powierzchni. Wstępne szacunki plonów ziemniaków wynoszą od 240- 250dt/ha - podaje Ośrodek.

Rozpoczęły się także zbiory gryki, które są zawansowane w 27 proc. Szacowany średni plon to około 15-16 dt/ha.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.227.37
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!