Pszenice zasiane we wcześniejszym terminie na południu kraju zbliżają się do fazy liścia flagowego - drugiego ważnego momentu w technologii skutecznego zapobiegania wyleganiu. Zabieg regulatorem w fazie liścia flagowego ma za zadanie skrócić i wzmocnić przede wszystkim dokłosie. Jest to niezwykle ważne, ponieważ dojrzewający kłos w miarę zbliżania się żniw będzie coraz cięższy.

W związku z tym, warto zaplanować i wykonać drugi zabieg regulatorem wzrostu, wybierając Medax Top 350 SC, aby w pełni zabezpieczyć rośliny przed wyleganiem oraz łamaniem się dokłosia. Dwa zabiegi regulatorem wzrostu powinny być nieodłącznym elementem pełnej ochrony w intensywniej produkcji zbóż.

Zachęcamy do zastosowania produktu Medax Top 350 SC w dawce 0,5 l/ha w fazie rozwoju zbóż BBCH 37-39 (od początku ukazania się do pełnego rozwinięcia się liścia flagowego) w celu skrócenia i pogrubienia górnych międzywęźli oraz dokłosia. Skuteczność tego rozwiązania potwierdzają badania firmy BASF wraz ze zdjęciami, które prezentujemy poniżej:

Medax Top 350 SC kształtuje plon!

  • Doskonale wzmacnia, pogrubia i skraca źdźbło
  • Wyjątkowo silnie wpływa na rozwój systemu korzeniowego
  • Jest elastyczny w stosowaniu, działa szybko, pewnie i skutecznie

Autor: Marcin Łański,

Specjalista ds. wdrożeń produktów, doradca techniczny

BASF Polska Sp. z o.o. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!