Najwięcej tego dnia straciła chicagowska kukurydza, która potaniała o 1,4 proc. Na rynku europejskim zboża i rzepak zakończyły wczorajszy dzień na plusach. Zmiany procentowe kontraktów z najbliższymi terminami dostawy na paryskim parkiecie mieściły się w zakresie 0,4-1 proc.

Giełda CBOT w Chicago:
Kukurydza. Kontrakt wrześniowy potaniał w środę o 1,4 proc, wobec czego pod koniec dnia trzeba było za niego zapłacić 289,9 dolarów/tonę.

Pszenica. Notowania kontraktu z tym samym terminem wykonania straciły wczoraj na wartości 0,2 proc., doprowadzając cenę ziarna do poziomu ok. 262,7 dolarów/tonę.

Soja. Kontrakt wrześniowy zamknął środową na poziomie zbliżonym do dnia poprzedniego. Cena nasion spadła o niespełna 1 usd za tonę do 518,75 usd.

Giełda MATIF w Paryżu:
Kukurydza. Listopadowy kontrakt zanotował we w środę 0,7 proc. zysk. Tona tego towaru kosztowała pod koniec dnia 212 euro, czyli 1,5 euro więcej niż poprzedniego dnia.

Pszenica. Kontrakt z tym samym terminem dostawy zakończył wczorajsze notowania ceną o 0,4 proc. wyższą niż we wtorek, wobec czego za towar ten trzeba było zapłacić 206,5 euro/tonę.

Rzepak. Kontrakt z dostawą w listopadzie zanotował na wczorajszej sesji wzrost rzędu 1 proc. Cena nasion podrożała o 4,5 euro/tonę dochodząc do poziomu 442,5 euro/t.

Podobał się artykuł? Podziel się!