PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Zamówień na nasiona kukurydzy jest bardzo dużo

Zamówień na nasiona kukurydzy jest bardzo dużo

Autor: farmer.pl, Małgorzata Tyszka

Dodano: 30-01-2012 09:39

Tagi:

-Już na koniec 2011 roku zamówienia na nasiona kukurydzy od naszych przedstawicieli handlowych obejmowały prawie całą produkcję nasienną, która była wyjątkowo wysoka w ubiegłym sezonie wegetacyjnym – mówi portalowi farmer.pl kierownik Działu Hodowli Kukurydzy w Smolicach prof. Józef Adamczyk. Czy na rynku może zabraknąć najpopularniejszych odmian?Zdaniem prof. Adamczyka z odpowiedzią na pytanie o dostępność materiału siewnego kukurydzy na sezon 2012 należy poczekać do przedwiośnia, kiedy będzie można ocenić stan przezimowania rzepaku i zbóż ozimych. Jeżeli wystąpią znaczące straty, wywoła to z pewnością wzrost zapotrzebowania na nasiona odmian wczesnych i średnio-wczesnych.

- W odniesieniu do odmian cieszących się największą popularnością wśród rolników, np. Glejt czy San, zamówienia były już nawet o kilkadziesiąt procent wyższe od naszej produkcji - mówi prof. Adamczyk. Specjalista apeluje do rolników, aby śmielej sięgali po odmiany nowsze, które wnoszą nową jakość w postaci wyższego i lepszego plonu.

- Wiele naszych odmian jest reprodukowanych za granicą z przeznaczeniem na rynki zewnętrzne. Gdyby zaszła taka potrzeba to możemy naszą krajową ofertę handlową uzupełnić właśnie tą produkcją - dodaje prof. Józef Adamczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!