PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Zasoby pokryją zapotrzebowanie na zboża

Zasoby pokryją zapotrzebowanie na zboża

Autor: farmer.pl/ PAP

Dodano: 29-10-2012 14:02

Tagi:

W 2012 r. import zbóż wzrośnie do 1,6 mln ton wobec 1,5 mln ton rok wcześniej, zaś eksport w tym roku wyniesie 1,8-2,0 mln ton - poinformował Kazimierz Plocke, wiceminister rolnictwa.- Biorąc pod uwagę stosunkowo wysoki poziom zapasów początkowych, poziom zbiorów zbóż podstawowych oraz znaczny wzrost areału uprawy kukurydzy (o 0,1 mln ha więcej niż w 2011 r.), należy stwierdzić, że krajowe zasoby pokryją zapotrzebowanie na zboże. Ewentualne niedobory zbóż będą kompensowane zwiększoną podażą kukurydzy, jęczmienia i mieszanek zbożowych - napisał w odpowiedzi na interpelację poselską Plocke.


- Przewiduje się, że w roku bieżącym import zbóż wyniesie około 1,6 mln t w stosunku do niespełna 1,5 mln t w poprzednim roku. Wywóz zbóż z kraju będzie się wahał w granicach poziomu 1,8 mln t - 2 mln t. - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

 • wołek 2012-10-30 11:12:55
  Po pierwsze jakie są te zapasy początkowe bo podobnie jak z UFO dużo się o nich mówi ale nikt ich jeszcze nie widział .Gdzie są ? Już jeden demagog twierdził że posiadamy 5,5 mln ton zapasów i wiemy jak skończył i jego "prywatna" firma Elwar .Okazało się potem że najwyżej jest ale naciągane 1,5 mln ton które były uszczuplane przez ostatnie dwa sezony .
  Po drugie kukurydza to nie pszenica i nie zastąpi jej no chyba by przerobić wszystko na spirytus i tym się odżywiać.Jakoś mi się nie widzi chleb z mąki kukurydzianej lub kanapki z tortillą na śniadanie .
  Po trzecie wywóz z kraju będzie grubo większy niż 2 mln ponieważ w Polsce ceny są nadal niższe o 10 % więc kraje ościenne "zasysają" ile się da a następna sprawa odnosząca się do importu który zapewne także może okazać się większy z racji że zabraknie pszenicy w kraju ale ceny nie będą promocyjne jak obecnie sprzedajemy tylko będzie trzeba słono płacić i płakać .
  Wszystkie szacunki odnoszące się co do podaży są naciągane by tylko jakoś zgrać to z popytem i może uda się oszukać myśli ludzi ale czy uda się jeszcze oszukać żołądek ?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!