Mniejsze spadki są widoczne na giełdzie CBOT w Chicago. Tam kontrakt lipcowy obniżył wartość o 1,5 proc.. W czwartek wygasły lipcowe kontrakty na CBOT i od 15 lipca najbliższymi kontraktami na zboża będą kontrakty wrześniowe, które notowane są o ok. 10 USD niżej w przypadku kukurydzy i o ok. 6 dolarów wyżej w przypadku pszenicy.
Giełda CBOT w Chicago:
Kukurydza. Kontrakt lipcowy potaniał wczoraj o 1,4 proc. (-4,02 USD/t) wobec czego na koniec dnia został wyceniony na nieco ponad 282 USD/t.

Pszenica. Notowania kontraktu z tym samym terminem wykonania straciły wczoraj 1,4 proc. doprowadzając cenę ziarna do ok. 254 USD/t.

Wskaźniki analizy technicznej (dostępne na stronie http://www.barchart.com/) dla pszenicy wskazują na spadki w średnim i długi przedziale czasowym. W przypadku kukurydzy podpowiadane są wzrosty zarówno w perspektywie krótko, jak i długookresowej.

Giełda MATIF w Paryżu:
Kukurydza. Sierpniowy kontrakt osłabił się wczoraj o 0,1 proc. (-0,25 euro/t). Tona tego towaru kosztowała pod koniec dnia 239,5 euro.

Pszenica. Kontrakt listopadowy zakończył środowe notowania ceną aż o 3,25 euro/t niższą (-1,6 proc.) niż w środę, wobec czego kupujący musieli zapłacić za ten towar 197,75 euro/t.

Rzepak. Kontrakt z dostawą w sierpniu zamknął wczorajsze notowania o 2,25 euro wyżej niż poprzedniego dnia (+0,5 proc.). Tona nasion została wówczas wyceniona na 456,75 euro/t.

Dla kukurydzy wskaźniki analizy technicznej (dostępne na stronie http://www.barchart.com/) podpowiadają wzrosty, natomiast dla pszenicy: kupuj/sprzedaj/trzymaj odpowiednio w krótkim/średnim/długim przedziale czasowym. W przypadku rzepaku podpowiadany jest zakup kontraktów we wszystkich horyzontach czasowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!