Za tonę pszenicy konsumpcyjnej trzeba teraz zapłacić 600-610 zł, ale są też oferty nawet po 650 zł, i po tyle producenci najchętniej by ją sprzedawali. W podobnej cenie jest pszenica paszowa oraz żyto, którego wreszcie nie brakuje. Największy popyt jest teraz na pszenżyto. Największe problemy mają natomiast zakłady produkujące kaszę, bo jęczmień jest za drobny. Za tonę konsumpcyjnego bez transportu trzeba zapłacić od 610 do 630 zł. Paszowy jest średnio o 50 zł tańszy. Bardzo drogi jest teraz owies. Brakuje głównie tego do produkcji płatków.

Źródło: Agrobiznes

Podobał się artykuł? Podziel się!