Przez dwa dni, liczne dwie grupy rolników (około 300-400 osób dziennie) uczestniczyło w zorganizowanych przez firmę warsztatach polowych Zielone Pola 2014.

Na spotkaniu tym między innym i zaprezentowano odmiany zbóż i rzepaku dostępne u dystrybutora. Rolnicy, którzy licznie przybyli do Jakubowic mogli w jednym miejscu zobaczyć, ocenić i porównać pokazywane odmiany pochodzące od czołowych hodowców. Na warsztatach przedstawiciele z poszczególnych firm prezentowali odmiany zarówno zbóż oraz rzepaku o różnej wczesności, pokroju, z wyróżniającą na rynku odpornością lub tolerancją na niektóre patogeny. Wśród oglądanych odmian można było znaleźć takie, które dedykowane są na lepsze stanowiska i polecane do uprawy w intensywnej produkcji jak i przeciwnie odmiany o mniejszych wymaganiach glebowych.

Wielkim zainteresowaniem ze strony słuchaczy spotkał się wykład prof. Zenona Woźnicy z UP w Poznaniu, który dotyczył "sposobów podniesienia efektywności herbicydów doglebowych i nalistnych". Przekonywał on zainteresowanych o tym, że działanie herbicydów jest zmienne i zależy od bardzo wielu czynników, na które zawsze należy zwracać uwagę podczas wykonywanych zabiegów ochrony roślin. Podawał również wiele gotowych rozwiązań i przykładów na zwiększenie skuteczności stosowanych herbicydów.

W dalszej części spotkania firma Osadkowski S.A przedstawiła swoją najnowszą ofertę specjalną na Lato 2014.

Pomiędzy wykładami można było odwiedzić liczne stoiska wystawowe firm współtowarzyszących wydarzeniu, na których przedstawiciele odpowiadali na liczne zadawane pytania, jak również udzielali rad i wskazówek na nurtujące rolników zagadnienia. Wśród nich można było odnaleźć stoisko FARMERA, na którym pracownicy z redakcji zachęcali do prenumeraty naszego miesięcznika oraz odwiedzania portalu farmer.pl.

Zamiłowanie do sprzętu rolniczego ze strony rolników zawsze spotyka się zainteresowaniem, więc nie bez przyczyny na terenie DemoFarmy w Jakubowicach odbyła się również prezentacja wielu maszyn rolniczych w tym kombajnów, przyczep oraz ciągników wraz z maszynami współtowarzyszącymi.

Cała impreza była skierowana głównie do rolników i ich w odczuciu wszystko zorganizowane było bardzo dobrze. Zawiodła troszkę tylko pogoda, która zwłaszcza w pierwszym dniu warsztatów przywitała swoich gości ciągłą mżawką.
Więcej szczegółów odnośnie tej imprezy będzie można przeczytać w najbliższym numerze FARMERA.

Podobał się artykuł? Podziel się!