PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Zmienne ceny w skupach rolnych

Zmienne ceny w skupach rolnych Trwa intensywny czas żniw. Ceny w skupach rolnych zmieniają się z dnia na dzień. Niestety częściej wiążą się one ze spadkiem niż ze wzrostem; Fot.J.Groszyk

Trwa intensywny czas żniw. Ceny w skupach rolnych zmieniają się z dnia na dzień. Niestety częściej wiążą się one ze spadkiem niż ze wzrostem.Aktualnie większość skupów rolnych skoncentrowana jest na kupnie rzepaku ozimego. To właśnie ten gatunek jest teraz w centrum zainteresowania. Zgodnie z przeprowadzoną ankietą (03.08.2017) można go sprzedać w 17 przykładowych lokalizacjach, a średnia jego cena wynosi 1530 zł. Najwyższą cenę – 1570 zł można otrzymać w skupie F.H.U Gawor w woj. opolskim.

W przypadku zbóż zdecydowana większość punktów skupów zakupuje pszenicę konsumpcyjną. Średnia jej cena z 17 lokalizacji wynosi 646 zł, natomiast maksymalna 730zł w skupie Ziarn – Pol Elewator Górki w woj.pomorskim. Średnia cena pszenicy paszowej z 11 lokalizacji wynosi 611 zł, natomiast maksymalna 640 zł w Gol – Pasz Janowiec w woj. kujawsko- pomorskim.

Dla pozostałych zbóż średnie ceny zbóż wynoszą odpowiednio: żyto konsumpcyjne – 537 zł, żyto paszowe –  517 zł, pszenżyto – 547 zł, owies – 470 zł, jęczmień paszowy – 530 zł, oraz jęczmień konsumpcyjny 549 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • Wiesław 2017-08-04 08:31:29
  ja mam ten komfort że czekam ze sprzedażą. Na ogół pszenicą po pierwszym siewie z centrali sprzedaję jesienią. resztę wiosną. Jęczmień z centrali też ma wzięcie wiosną. Czyszczony schodzi po 800 jak nic.
 • www 2017-08-03 22:43:19
  Handel zboża odbywa się tak jak w dowcipie ;
  Rozmawia dwóch biznesmenów o firmach - Jak tam Janusz w twojej firmie ? - Oj cieniutko ,Zbychu pracownicy od dwóch miesięcy nie dostają wypłaty :( a jak u ciebie ?
  -U mnie jeszcze gorzej nie płacę pracownikom od pół roku a oni nadal przychodzą do pracy :(
  Cisza , konsternacja stoją w milczeniu . W końcu jeden wyskakuje z pomysłem ; A może pobierać pieniążki od nich za wejściówki do pracy :)

  Tak teraz dzieje się w skupach , obniżają ceny aż znajdą naiwnych którzy by oddali za darmo :) Najdziwniejszy jednak jest równy poziom w całej Polsce , czy to na zachodzie czy to na wschodzie ceny zaczynają się od 580 do 620 , tak jak by ktoś to ustalił z góry . Nie jest to cena giełdowa ani wynikająca z rynku ale dziwnym trafem wszyscy ją proponują .
 • Rolnik 2017-08-03 22:15:34
  Jak zawsze kiedy rolnik sprzedaje cena w dół ,a przecież bez nas nie było by chleba...
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.85.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!