W listopadzie tego roku oddano do użytku 6 nowych silosów - każdy o pojemności ok. 2,5 tys. t. i 3 drogi (kosze) przyjęciowe o łącznej wydajności 240 t/h. Zbiorniki są wyposażone w indywidualny system wentylacji oraz urządzenia do stałego pomiaru temperatury. Dodatkowo na terenie Słodowni wyrosły też nowe magazyny na słody specjalne (kolorowe, ekologiczny, koszerny) o pojemności 1 tys. t.

Dzięki rozbudowie bazy magazynowej Słodownia Strzegom, specjalizująca się w produkcji tzw. słodów kolorowych, wykorzystywanych głównie do produkcji piw ciemnych, jest obecnie w stanie zgromadzić jednorazowo 40 tys. ton jęczmienia, czyli ponad 10 razy więcej niż 8 lat temu, kiedy zakład przejmowała duńska grupa słodownicza DMG. W chwili prywatyzacji słodownia dysponowała bowiem silosami o pojemności 4 tys. ton, jednak dla jęczmienia browarnego wykorzystywano jedynie ok. 2 tys. t - podaje firma.

Na początku grudnia br. Grupa DMG podjęła decyzję o kolejnej inwestycji - w 2013 r. na terenie strzegomskiej słodowni pojawi się identyczna bateria sześciu zbiorników, w efekcie czego jeszcze przed przyszłorocznym sezonem skupu jęczmienia, rozpoczynającym się w lipcu.

- Przyszłoroczna inwestycja to kolejny ważny krok w nieustannym procesie unowocześniania i wzrostu potencjału DMG Polska - komentuje Marcin Siemion. - Jeśli zsumować wszystkie kwoty wydatkowane na te cele w Słodowni Strzegom i naszym wiodącym zakładzie w Sierpcu na Mazowszu, to w przyszłym roku zamkną się one sumą 93 mln zł. Niezależnie od rozbudowy magazynów wydaliśmy poważne kwoty na dostosowanie procesów technologicznych do najwyższych światowych standardów, dzięki modernizacji parku maszynowego i komputeryzacji produkcji - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!