Wspaniałe możliwości czekają na 12 najlepszych absolwentów uczelni wyższych (I i II stopnia), którzy zostaną wyłonieni podczas rekrutacji do piątego corocznego programu rozwoju kariery Alltech Corporate Career Development Program. Firma Alltech zaprasza wszystkich absolwentów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, weterynarii, biotechnologii, technologii informatycznych (IT), marketingu i finansów do składania aplikacji od 15 sierpnia do 30 września za pośrednictwem strony http://education.alltech.com/alltech-corporate-career-development-program. Sam program rozpocznie się w lutym 2017 r.

Celem firmy Alltech jest kształcenie przyszłych liderów branży rolniczej poprzez umożliwienie długofalowego rozwoju utalentowanym kandydatom w ramach programu rozwoju kariery prowadzonemu od 2012 roku. Program został stworzony przez dr Aoife Lyons, dyrektora ds. inicjatyw edukacyjnych. Edukacja, rozwój i zaangażowanie mają kluczowe znacznie w wewnętrznej kulturze firmy Alltech, obecnie jednej z pięciu największych na świecie firm zajmujących się zdrowiem zwierząt.

"To życiowa szansa dla tegorocznych absolwentów na nawiązanie kontaktów z kolegami z innych krajów, rozwinięcie swoich umiejętności technicznych i interpersonalnych oraz wymianę innowacyjnych pomysłów", twierdzi dr Lyons.

Uczestnicy wcześniejszych edycji programu rozwoju kariery mieli okazję zdobywać doświadczenie na wielu płaszczyznach, jak na przykład w zakresie audytu wewnętrznego w Ameryce Łacińskiej czy podczas organizacji i promocji odbywającego się co roku sympozjum ONE: The Alltech Ideas Conference, które zgromadziło przeszło 3000 uczestników z całego świata", kontynuuje dr Lyons. "Dokładamy wszelkich starań, aby połączyć zainteresowania absolwentów z potrzebami firmy Alltech".

12-miesięczny, płatny program mentorski w pełnym wymiarze godzin pracy rozpocznie się intensywnym 3-miesięcznym szkoleniem w siedzibie głównej Alltech w Nicholasville w stanie Kentucky, gdzie absolwenci będą studiować zagadnienia takie jak zrównoważone zarządzanie energią, komunikacja, marketing oraz międzynarodowa działalność biznesowa. Następnie będą kontynuować szkolenie i rozwój, biorąc udział w zarządzaniu kluczowymi projektami w wybranych międzynarodowych biurach firmy pod opieką i z pomocą kadry kierowniczej wyższego szczebla.