Wóz paszowy o pojemności 46 m3, noszący nazwę Evolution 46, został wykonany na zamówienie klienta angielskiego, a sama linia produktów pod nazwą Evolution powstała z myślą właśnie o hodowcach z Anglii. Maszyna obsługiwać będzie gospodarstwo utrzymujące ponad 1000 sztuk bydła mlecznego.

Maszyna wyposażona jest w trzy osie, w tym dwie skrętne. Wóz paszowy posiada wyjątkowe rozwiązania techniczne, dzięki którym jest bardzo trwałą maszyną.

- Kosz Evolution 46, do 1 m wysokości, licząc od podłogi wykonany jest ze stali nierdzewnej. Pozostała wysokość ściany miksera zbudowana jest ze stali węglowej, o podwyższonej wytrzymałości na ścieranie. Również trzy ślimaki mieszające na swoich krawędziach oraz na powierzchniach roboczych wykończone są ze stali nierdzewnej – zapewnia Jacek Żurawski, kierownik Działu Marketingu z firmy Alima-Bis.

Inne olbrzymy z Alimy

- Poprzednia ,,czterdziestka” pracuje również w Anglii. Maszyna wykorzystywana jest w gospodarstwie PHR Farms zlokalizowanym w Hrabstwie Kent, które prowadzi Peter Joules wraz z żoną i synem. Na farmie utrzymywane jest 1400 krów - mówi kierownik Działu Marketingu z firmy Alima-Bis

Firma wreszcie doczekała się, że po jedną z ich największych maszyn sięgnął kontrahent z Polski. Maszyna, która jest już w trakcie montażu również należy do serii Evolution.

- Aktualnie, na bazie systemu tridem, z układem power steering, budowany jest w firmie wóz paszowy EVOLUTION, o pojemności 36 m2. Trzyślimakowa maszyna jest produkowana na zlecenie klienta polskiego. Jest obecnie największą tego typu maszyną produkowaną przez polskiego producenta dla polskiego klienta – dodaje Jacek Żurawski.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!