PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Australia: Nowe dowody na rolę produktów mlecznych w redukcji wagi

Australia: Nowe dowody na rolę produktów mlecznych w redukcji wagi Badania australijskich naukowców dały więcej dowodów na pozytywną rolę produktów mleczarskich w dietach niskokalorycznych; Fot. Fotolia

Ostatnie wyniki badań przeprowadzonych przez australijskich naukowców z organizacji CSIRO wskazują na więcej dowodów na pozytywną rolę produktów mlecznych w dietach niskokalorycznych.Badania te potwierdzają wyniki wcześniejszych doniesień naukowych wskazujących, że konsumpcja 2-4 porcji produktów mlecznych (mleka, sera albo jogurtu) lub ich suplementów w codziennej diecie niskokalorycznej prowadzi do większej redukcji wagi i tłuszczu niż przy stosowaniu porównywalnej diety bez tych produktów.

Wyniki australijskie zebrano z 27 badań dotyczących pozytywnego wpływu konsumpcji produktów mlecznych na masę ciała, udział tłuszczu w ciele i chudą masę mięśniową u dorosłych.

Okazało się, że osoby spożywające więcej nabiału zachowywały o 75 proc. więcej suchej masy mięśniowej od tych, którzy mieli dietę ubogą w produkty mleczarskie. Sucha masa mięśniowa ma duże udział w kontroli wagi.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • diana 2016-08-16 09:52:57
  Pytanie o zdrowotność mleka jest pytaniem odwiecznym i nierozstrzygniętym. Wszysscie mądrzy !!
 • agromatik 2016-08-14 13:08:07
  Całe szczęście że nie rakotwórcze, bo to "silnie rakotwurcze" to można jeszcze przeżyć. Tak na marginesie, @G nie zabieraj głosu w temacie w którym nie masz nawet mikro-doświadczenia.
 • parody 2016-08-14 08:48:42
  Synku albo córciu! Karmienie krów samą zielonką z traw powoduje nadiar mocznika w mleku (tak w skrócie)
 • G 2016-08-13 23:35:31
  A ja trzymam linie bo nie jem produktów mlecznych .Dziś mleko to nie to samo co kiedyś krowa jadła trawe całą wiosne lato i jesień dziś krowa jest caly rok uwiązana w pogierkostkiej ciasnej bez wentylacji oborze i je kiszonki z mykotoksynami z dodatkiem mocznika wszystko silnie rakotwurcze.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!