W kwietniu br. sukcesem zakończyła się trzecia próba sprzedaży Ostrowii. Za 45 mln zł kupiła ją spółka Emir 10, podmiot zależny INVEST-BANK S.A. Tuż po sfinalizowaniu transakcji, bank ogłosił, że zamierza w zakładzie w Ostrowii Mazowieckiej kontynuować przetwarzanie mleka, a do współpracy zaprosi SM Spomlek.

Zdajemy sobie sprawę, że proces odzyskania dostawców mleka będzie długotrwały i trudny – tłumaczy Edward Bajko, Prezes zarządu SM Spomlek – jednak wierzymy, że rolnicy wrócą do Ostrowii – mówi Bajko i dodaje, że spółdzielnia planuje pozyskać cały surowiec, który miała Ostrowia, a nawet więcej.

Po ogłoszeniu upadłości „Ostrowii” większość rolników przeszła do Polmleku, który wszedł jako dzierżawca, reszta do kilku mniejszych okolicznych mleczarni. Producenci mleka są ostrożni, dlatego spółdzielnia chce przedstawić im ofertę, która zachęci ich do długotrwałej współpracy.

Chcemy zapewnić dobrą cenę i stabilny odbiór – mówi Edward Bajko. – Nie chodzi tylko o transakcje zakupu, chcemy zbudować długoletnie, dobre relacje o podłożu emocjonalnym – dodaje.

Współpraca Spomleku i INVEST-BANKu ma docelowo doprowadzić do odzyskania przez markę Ostrowia pozycji rynkowej. – Łącząc dotychczasową ofertę Spomleku z produktami pod wciąż znaną, ale wymagającą odświeżenia i wzmocnienia marką „Ostrowia”, stajemy się coraz atrakcyjniejszym  partnerem dla odbiorców, zwłaszcza dla największych sieci handlowych – wyjaśnia Edward Bajko. Podobał się artykuł? Podziel się!