Wozy paszowe oferowane przez firmę DafAgro można dopasować do wielu gospodarstw w zależności od potrzeb (pojemności od 6 do 16 metrów sześciennych). Standardowo wyposażone są w pionowy ślimak mieszający, na którym umieszczone są noże ze stali chromowo-wanadowej (w zależności od pojemności od 6 do 14 noży). W podstawowym wyposażeniu znajdują się również dwa kontra-noże.

Wyposażenie seryjne wozów paszowych uzupełniają: rura przeciwysypowa, platforma, podpora i wałek odbioru mocy. Wśród opcji znajdziemy m.in. drugie drzwi wyładunkowe czy transporter.

Wóz paszowy T-Rex 10 wyposażony jest w dwustopniową przekładnię co pozwala na niższe zapotrzebowanie mocy i przekłada się na niższe zużycie paliwa przez ciągnik współpracujący z maszyną. Zapotrzebowanie mocy do tej maszyny to 55 KM, jednak jak przekonuje producent w Polsce pracują już takie maszyny współpracując ze starymi Ursusami C-360.

Wóz ten może być wyposażony w system komunikacji bezprzewodowej ICON, który pozwala na zdalne sterowanie wszystkimi funkcjami maszyny. Na dotykowym wyświetlaczu, który możemy mieć przy sobie np. w ładowarce, widzimy aktualny stan wagi, a także liczne funkcje związane z dozowaniem paszy. Oprócz tego możliwe jest sterowanie funkcjami mieszania i zadawania paszy (otwieranie drzwi wyładunkowych), a także załączaniem i wyłączaniem transportera czy kontra-noży oraz stopy hydraulicznej.

Firma DafAgro ze Środy Wielkopolskiej jest producentem wozów paszowych oraz rozrzutników obornika. Obecnie oferta firmy obejmuje również maszyny do produkcji pasz takie jak: gniotowniki, śrutowniki, mieszalniki czy silosy.

Podczas Targów Ferma w Łodzi 2014 Złotym Medalem nagrodzonych zostało 17 produktów.

Podobał się artykuł? Podziel się!