Konstrukcja specjalnie zaprojektowana dla krów z cielętami tuż po porodzie ma zapewnić hodowcy dobry dostęp zarówno do cielęcia jak i do krowy, a samym cielętom optymalne warunki po przyjściu na świat.

Dzięki temu rozwiązaniu cielęta mogą zostać dokładnie wylizane przez matki, co pozwala na szybsze osuszenie cieląt i pobudzenie ich krążenia, wpływając tym samym pozytywnie na stan zdrowotny noworodków.

W przedniej części kojca znajduje się plastikowy boks, w którym bezpiecznie umieścić można nowo narodzone cielę, jednocześnie zapewniając krowie możliwość kontaktu z cielęciem poprzez barierkę.

Długie uchylne przegrody znajdujące się po bokach kojca umożliwiają obsługę jednej osobie. Pozwala to na częściowe unieruchomienie krowy, zapewniając bezpieczną obsługę.

Łatwy i bezpieczny dostęp do krów umożliwia sprawny oporządek, wykonanie zabiegów weterynaryjnych, a nawet dojenie krowy znajdującej się w Cuddle Box.

Produkt ten został narodzony srebrnym medalem w konkursie Innovation Award podczas tegorocznych Targów EuroTier w Hanowerze.

Podobał się artykuł? Podziel się!