Ograniczona w ostatnim czasie podaż bydła zaczęła wpływać pozytywnie na korekty cenników. W większości skupów kierownicy skarżą się na brak towaru.

Większość rolników dokonała już koniecznej redukcji pogłowia, do której zmusiła długotrwała susza ograniczająca znacznie bazę paszową. Pozostawione po czystkach zwierzęta hodowcy postanawiają przetrzymać w oczekiwaniu na wzrosty cen.

Niewielka podaż spowodowana jest obecnie również intensywnymi pracami polowymi związanymi ze zbiorem kukurydzy oraz zasiewami zbóż.

Obecnie najwyższa cena za buhaja w klasie R wynosi 12,8 zł/kg, klasa O wyceniona jest maksymalnie na 12,3 zł/kg. Stawki oferowane za buhaje mięsne w wadze żywej dochodzą do 7,5 zł/kg. Buhaje czarno-białe są tańsze o ok. 1 zł.

Jałówki mięsne wyceniane są maksymalnie 12,2 zł/kg w klasie R oraz 11,6 zł/kg w klasie O. Za jałówki w wadze żywej można maksymalnie uzyskać do 6,5 zł/kg.

Stawki za krowy wycenione poubojowo zatrzymują się na poziomie 10,5 zł/kg. Natomiast ceny uzyskiwane za zwierzęta w wadze żywej nie przekraczają 4,7 zł/kg.

Podobał się artykuł? Podziel się!