Wiele zakładów pozostało przy cennikach z zeszłego tygodnia. Nieliczne zdecydowały się na niewielkie podwyżki. Wzrosty dotyczyły głównie stawek wypłacanych za wagę bitą ciepłą (WBC).

Aktualne stawki za buhaje w klasie R to maksymalnie 13 zł/kg, zaś O-klasa jest tańsza o około 50 groszy. Byki skupowane w rozliczeniu na wagę żywą wyceniane są maksymalnie na 7,40 zł/kg.

Za jałówki zaklasyfikowane do klasy R, rolnicy mogą obecnie otrzymać 12,50 zł/kg. Z kolei jałówki, które znajdą się w O-klasie wyceniane są maksymalnie na 12 zł/kg. Najwyższe stawki oferowane za jałówki mięsne skupowane w wadze żywej zatrzymują się na poziomie 6,80 zł/kg.

Niewielkie spadki zaliczyły jedynie krowy. Obecnie maksymalne stawki w rozliczeniu za wagę bitą ciepłą w najwyższej wadze dochodzą do 10,9 zł/kg w klasie R, O-klasa jest wyceniana maksymalnie na 10,6 zł. Krowy skupowane w wadze żywej kosztują maksymalnie 5,2 zł/kg.

Zeszły tydzień był bardzo ubogi pod względem podaży bydła. Obecnie sytuacja uległa poprawie. Lekkie wzrosty cen zachęciły niektórych rolników do sprzedaży bydła.

Podobał się artykuł? Podziel się!