Nowy rok nie przyniósł spektakularnych zmian w cennikach skupu bydła, jednak zauważalna jest nieśmiała tendencja wzrostowa.

Większość ankietowanych zakładów pozostało przy stawkach z ubiegłego tygodnia, natomiast te, które zdecydowały się na zmiany, podniosły nieco ceny. W efekcie wprowadzonych korekt rzędu 0,30 – 0,50 zł nastąpiło większe wyrównanie pomiędzy ofertami poszczególnych punktów.

Stawki maksymalne są zbliżone do tych z ubiegłego tygodnia. Za buhaje w klasie R zakłady płacą maksymalnie 13 zł/kg, a za klasę O 12,50 zł/kg. Najwyższe stawki za buhaje w wadze żywej dochodzą do 7,80 zł/kg.

Za jałówki w klasie R zakłady płacą do 12,50 zł/kg, a za klasę O ok. 40 gr mniej. Osobniki w wadze żywej skupujący wyceniają maksymalnie na 6,80 zł/kg.

Krowy w rozliczeniu poubojowym kosztują maksymalnie 10,80 zł/kg. Stawki za zwierzęta w wadze żywej kończą się na poziomie 5 zł. (ceny netto).

Kierownicy skupów podkreślają, że ceny mogą ulegać zmianom w transakcjach indywidualnych. W przypadku dostarczenia większej partii wyrównanych zwierząt, zakłady są w stanie zaproponować wyższe stawki. W przypadku buhajów najlepsze oferty mogą przekroczyć 8 zł/kg żywej wagi.

Podobał się artykuł? Podziel się!