PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ceny bydła na stałym poziomie

Ceny bydła na stałym poziomie W ostatnich tygodniach widoczna jest stabilizacja na rynku wołowiny; Fot.Ł. Chmielewski

Autor: Łukasz Chmielewski

Dodano: 11-05-2016 07:30

Tagi:

W ostatnich tygodniach ceny skupowanego bydła utrzymują się na dość stabilnym poziomie. Pojawiające się zmiany w poszczególnych przypadkach są nieznaczne.W większości zakładów powtarza się hasło: „ceny bez zmian”. Aktualnie przy ogólnym spadku cen produktów rolnych, brak zmian dla wielu rolników okazuje się dobrą wiadomością.

Za buhaje w klasie R zakłady płacą obecnie do 12,6 zł/kg, a za klasę O do 12,2 zł/kg. Ceny oferowane za buhaje w wadze żywej dochodzą do 7,4 zł/kg.

Nieco tańsze są jałówki, wyceniane maksymalnie na 12,2 zł/kg w klasie R oraz 11,7 zł/kg w klasie O. Przy zakupie na wadze żywą podmioty skupowe oferują do 6,5 zł/kg.

Krowy w wadze poubojowej kosztują maksymalnie 10,8 zł/kg. Z kolei w wadze żywej zakłady skupują krowy w cenie do 5,2 zł/kg (ceny netto).

Ze względu na przesunięcie terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie, a co za tym idzie również płatności do zwierząt, prawdopodobne jest, że w tym roku podaż bydła ulegnie rozłożeniu w czasie. W skupach już pojawiają się sztuki zgłaszane do dopłat na przełomie marca/kwietnia. Jest więc nadzieja, że nie nastąpi duże tąpnięcie w zakresie cen skupu bydła.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!