PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ceny w skupach bydła z niewielkimi wahaniami

Ceny w skupach bydła z niewielkimi wahaniami Po obniżkach z początku lipca obecnie ceny skupu bydła zatrzymały się na stabilnym poziomie, fot.Ł.Chmielewski

Autor: Łukasz Chmielewski

Dodano: 28-07-2016 07:30

Tagi:

Ostatni tydzień lipca nie przyniósł znaczących zmian w cennikach skupu bydła.Stawki aktualnie proponowane rolnikom za bydło zbliżone są do tych z poprzedniego tygodnia. Pojedyncze zakłady wprowadziły korekty rzędu 10 gr/kg.

Obecnie buhaje w klasie R wyceniane są maksymalnie na 12,60 zł/kg, a klasa O na 12 – 12,2 zł/kg. Buhaje skupowane w wadze żywej wyceniane są na 6 – 6,5 zł/kg w przypadku zwierząt czarno-białych, natomiast buhaje mięsne kosztują 7 – 7,5 zł/kg.

Stawki za jałówki wyceniane poubojowo dochodzą maksymalnie do 12 zł/kg w klasie R oraz do 11,5 zł/kg w klasie O. Za zwierzęta skupowane w wadze żywej podmioty skupujące oferują 5,1 – 5,6 zł/kg w przypadku jałówek czarno - białych, natomiast jałówki mięsne kosztują 6 – 6,5 zł/kg.

Spora rozpiętość cen występuje między zakładami w przypadku krów, które w klasyfikacji WBC wyceniane są na 9,6 – 10,5 zł/kg. Za krowy skupowane w wadze żywej można otrzymać stawki w przedziale 4,5 – 5,1 zł/kg (ceny netto).

Według opinii skupujących w najbliższym czasie cena bydła nie powinna spadać. Wręcz przeciwnie okres żniw i występujący w tym czasie spadek podaży może wpłynąć na podniesienie stawek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.233.99
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!