Większość ankietowanych zakładów w tym tygodniu pozostawiła oferowane ceny na niezmienionym poziomie. Na rynku w ostatnim czasie było sporo krów, natomiast mniejsza podaż występowała w przypadku wysokiej jakości buhajów mięsnych.

Aktualnie za buhaje w klasie R zakłady oferują stawki do 12,6 zł/kg, a za klasę O do 12,2 zł/kg. Ceny proponowane za buhaje w wadze żywej wnoszą maksymalnie 7,4 zł/kg.

Za jałówki zakłady płacą do 12,2 zł/kg w klasie R oraz 11,7 zł/kg w klasie O. Natomiast jałówki w wadze żywej wyceniane są maksymalnie na 6,4 zł/kg.

Stawki wypłacane za krowy w wadze poubojowej wynoszą przy optymalnych parametrach maksymalnie 10,8 zł/kg. Natomiast ceny krów w wadze żywej dochodzą do 5,2 zł/kg (ceny netto).

Po 15 maja br., wzorem zeszłego roku, pojawi się prawdopodobnie okresowy zastój w podaży bydła. W związku z tym jest nadzieja, że w najbliższym czasie stawki oferowane za bydło nie powinny spaść. Zakłady chcąc utrzymać produkcję na niezmienionym poziomie mogą zachęcać ceną do sprzedaży bydła.

Podobał się artykuł? Podziel się!