PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Ciekawa zabawka dla cieląt

Ciekawa zabawka dla cieląt

Autor: Łukasz Chmielewski

Dodano: 08-08-2014 10:15

Tagi:

Cielęta przebywające w niewielkich rozmiarów kojcach mają prawo się nudzić. Jeden z hodowców wpadł na pomysł, aby zapewnić im „tanią” rozrywkę.Zazwyczaj gumy strzykowe kojarzone są tylko i wyłącznie z dojem, mogą jednak mieć zupełnie odmienne zastosowanie. Hodowca krów rasy Jersey wpadł na pomysł, aby wykonać z nich zabawki dla swoich cieląt.

Spędzając czas w niewielkich kojcach, cielęta mają prawo się nudzić. Zajmują się wtedy elementami wygrodzeń czy wyposażenia. Aby zapobiec niszczeniu tych struktur hodowca zamontował w kojcach zużyte gumy strzykowe. Jej instalacja nie była skomplikowana, wystarczyło przywiązać ją w dowolnym miejscu kojca na odpowiedniej wysokości.

Cielęta chętnie zajmują się zamontowaną zabawką, która stanowi substytut wymienia. Obsysając ją wytwarzają dodatkowo duże ilości śliny, która ułatwia trawienie przyjmowanego pokarmu. Największe zainteresowanie zabawka ma właśnie po podaniu pójła.

Korzystniej pod względem higienicznym dla cieląt jest, jeśli obsysają zabawkę z gumy strzykowej, niż nie zawsze najczystsze ściany, czy elementy kojca. Jeśli chcemy zrealizować u siebie taki pomysł, należy pamiętać, aby przez zamontowaniem gum dokładnie je umyć i zdezynfekować.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • Tomuśhodowca. 2014-08-08 15:50:41
  Pewien hodowca? To kojec jeden z kilku na przewoźnym cielętniku z artykułu z przed kilku dni. Ciekawi mnie tylko, czy cielęta ssąc gumę nie nałykają się powietrza, które mogłoby powodować jakieś wzdęcia?
 • grzegorzsoł 2014-08-08 11:15:03
  pod ogonem ??:)))
 • arszczecin 2014-08-08 10:44:38
  A ja jestem właśnie po kontroli armir/piw i ciśnie mi się zdanie: a kolczyki to gdzie?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!