Zdaniem organizacji rolniczej banki z coraz większym dystansem podchodzą do wspierania płynności finansowej rolników. Jest to powód, dla którego producenci mleka potrzebują podniesienia cen, a sprzedaż zapasów KE może to uniemożliwić.

- Dalej jeszcze istnieją sposoby na pomoc europejskim rolnikom, którzy zostali najbardziej dotknięci kryzysem. Do środków tych należą pomoc humanitarna, pomoc dla najuboższych, wzmocnienie koperty promocyjnej dla sektora mleka. Jeśli w unijnym programie zmniejszania produkcji mleka pozostaną jakieś środki, Komisja Europejska powinna rozważyć wsparcie którejś z powyższych akcji - czytamy na stronie Federacji.

Postawa Copa-Cogeca jest zbieżna ze stanowiskiem, jakie prezentuje Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka. W obradach europejskiej organizacji bierze również udział Dorota Śmigielska z PFHBiPM, która jest wiceprzewodniczącym grupy ds. mleka i produktów mlecznych w Copa-Cogeca.

Z apelem o wstrzymanie uwalniania na rynek zapasów interwencyjnych produktów mlecznych wychodziła również inna europejska organizacja rolnicza - EMB (European Milk Board).

Podobał się artykuł? Podziel się!