PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Czempiony wystawy w Siedlcach

Autor: farmer.pl/tp

Dodano: 12-09-2013 10:39

Tagi:

Miniony weekend był kolejną okazją by podziwiać najpiękniejsze sztuki krów oraz jałowic mlecznych w regionach.Powoli dobiegają końca regionalne wystawy zwierząt hodowlanych. W dniach 7 i8  września najpiękniejsze sztuki ze swoich stad prezentowali hodowcy bydła z województwa mazowieckiego. Wystawa odbyła się w Siedlcach.

Spośród wszystkich zaprezentowanych zwierząt wyróżnione zostały:

W kategorii jałowic niecelnych rasy holsztyńsko-fryzyjskiej odmiany czerwono-białej w wieku 10-15 miesięcy czempionką została Lea 84 z hodowli Dariusza Nasiłowskiego z miejscowości Skwierczyn Dwór, tytułem wiceczempionki nagrodzono jałowicę Sikora 16 z hodowli Państwa Rytel z miejscowości Rytele Święckie.

W kategorii jałowic cielnych rasy holsztyńsko-fryzyjskiej tytułem czempiona wyróżniono zwierzę Łaciata 141 z hodowli Piotra Września z miejscowości Skwierczyn Dwór, zaś wiceczempionką została Henny 92 z hodowli Dariusza Nasiłowskiego ze Skwierczyna Dworu.

W kategoriach krów w pierwszej laktacji czempionką została Nira należąca do Pana Stelągowskiego Tadeusza z Kudelczyna, wiceczempionką została Zefiryna hodowli Pani Anieli Świerżyńskiej z miejscowości Nienałty Szymany.

Wśród krów w drugiej laktacji zwyciężyła Nokia 6 z hodowli Państwa Świeżaków z Poszewki, tytułem wice nagrodzono zaś Sikorę 14 hodowli Państwa Rytel z miejscowości Rytele Święckie.

W najstarszej grupie krów – w 3 i dalszych laktacjach najpiękniejszą sztuką wybrana została Mecka 19 pochodząca z hodowli Elżbiety i Stefana Świeżaków z miejscowości Poszewka. Krowa ta została również nagrodzona honorowym tytułem superczempiona wystawy.

Tytułem wiceczempionki w kategorii krów najstarszych nagrodzona została Perła 16 hodowli Pani Ewy Zalewskiej z miejscowości Czarnowąż. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.94.253
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!