PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Czy wsparcia dla producentów mleka wystarczy dla wszystkich?

Czy wsparcia dla producentów mleka wystarczy dla wszystkich? Łukasz Hołubowski, prezes Agencji Rynku Rolnego, fot.Ł.Chmielewski

O tym, czy środków wystarczy dla wszystkich i czy będą kolejne terminy przyjmowania wniosków zadecyduje zainteresowanie mechanizmem w pierwszym naborze.- Dostaliśmy ponad 2,5 tys. telefonów z pytaniami jak zadziała ten mechanizm. Zorganizowaliśmy konferencję uzgodnieniową razem ze spółdzielniami mleczarskimi i z przedstawicielami producentów mleka, żeby wytłumaczyć dokładnie jak ten mechanizm będzie działał. 150 mln euro wystarczy na ponad milion ton mleka. Polska produkuje z tego ok. 9-10 proc., więc to skala jaka może zostać utrzymana dla Polski – mówi Łukasz Hołubowski, prezes Agencji Rynku Rolnego.

- Wnioski również będą mogły być składane do pierwszych punktów skupu w spółdzielniach mleczarskich i pracownicy Agencji Rynku Rolnego będą odbierali te wnioski, przywozili do Agencji i rejestrowali.

W przypadku tego pakietu pomocowego, jeśli rolnik złoży wniosek w pierwszym terminie, to nie wykluczona jest również możliwość ponownego złożenia wniosku w ostatnim naborze.
Jednak zdaniem Hołubowskiego do takiej możliwości może nie dojść.
- Zasada jest taka, że jeżeli w pierwszym terminie wyczerpiemy w całej
Unii Europejskiej limit 150 mln euro, to nie będzie już kolejnych naborów.

- Ważne jest to, aby producenci mleka, którzy chcą skorzystać z tego mechanizmu, dobrze się zastanowili czy ten mechanizm na pewno ich wesprze ich w ich działaniach. To nie jest mechanizm dla wszystkich, to jest tak na prawdę mechanizm dla tych najmniejszych producentów mleka, którzy chcą wychodzić z produkcji – podkreśla prezes ARR.

Środki finansowe z tytułu pomocy ARR wypłaci nie później niż 90 dni po zakończeniu danego okresu ograniczenia, a w przypadkach skomplikowanych wypłata pomocy nastąpi w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 września 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (7)

 • pojętna 2017-03-22 21:51:26
  Panie Rolnik, pracowałam z tym nieszczęsnym otępieńcem prawie rok. Był managerem od innych "głupków z lasu" w firmie konsultingowej. Owy las jest jedynym co łączy tego pana z jakąkolwiek formą gospodarki. Ten pan idealnie wkomponowuje się w obraz polskiej polityki. Unikać z daleka.
 • rolnik 2016-09-21 16:13:47
  Jest tu kilka rolników pod tym samym nickiem. Widze, że temu to przeszkadza wiek pracownika ..
  To jest Polska właśnie... ..
 • rolnik 2016-09-21 06:22:51
  Panie Hołubowski, dziecko a ile masz lat? jakieś doswiadczenie w rolnictwie? skad sie wziales? pewnie podlasie, tak jak i jurgiel? wiedze jakas masz? co ty wiesz o rolnictwie? dziwie sie jak mozna zatrudniac takich ludzi, hmm dziwie sie,ze nikt nie zajal sie jeszcze pana podrasowanym cv, czy to juz jest poświadczenie nieprawdy?
 • Jak 2016-09-21 01:43:32
  Może Jurij wzorem europejskich ministrów dołoży do puli coś od siebie. Dla Antoniego niech uszczupla kasy która ma na ponowne odszkodowania smolenskie wydać.
 • parody 2016-09-20 19:19:28
  Mleczarnir mają wysyłać wnioski elektronicznie...
 • Rolniczka 2016-09-20 15:18:16
  Chciałabym zobaczy urzędników którzy jeżdżą po mleczarniach i odbierają wnioski.A jak to się ma do godziny 12. Czy będzie się liczył czas przekazania wniosku w terenie czy w oddziale?
 • xerxes 2016-09-20 09:41:54
  Panie Hołubowski a Pan kiedy ze swojej prezesury wyjdzie ? Ja nawet wiem, jak zmieni się rząd w Polsce. Pozostanie Panu szermierka. Na pięści.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.71.219
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!