PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

DeLaval na swoim w Dobrym Mieście

DeLaval na swoim w Dobrym Mieście

Autor: farmer.pl/tp

Dodano: 25-10-2013 10:02

24 października odbyło się uroczyste otwarcie nowej fabryki systemów żywieniowych firmy DeLaval w Dobrym Mieście na Warmii.Nowa fabryka systemów żywieniowych firmy DeLaval została uruchomiona w lipcu 2013, kiedy to z jej linii produkcyjnej zeszły pierwsze wozy paszowe. Jest to jedyna fabryka wozów paszowych firmy DeLaval. Wozy paszowe z Dobrego Miasta trafiają na wszystkie rynki, na których firma prowadzi sprzedaż swoich produktów – w Europie, Azji, Afryce oraz obu Amerykach.

- W naszej nowej fabryce są produkowane stacje żywienia krów, wozy paszowe – zarówno mobilne (z poziomym i pionowym systemem mieszania) jak i stacjonarne, będące częścią systemu automatycznego zadawania paszy Optimat, którego wszystkie części składowe są produkowane również w naszej fabryce – tłumaczy Tadeusz Melnyczok dyrektor fabryki w Dobrym Mieście.

Powierzchnia nowej fabryki to blisko 4000 metrów kwadratowych, na której zatrudnienie znajduje 60 osób w produkcji oraz ponad 20 osób w obsłudze i funkcjach wspierających – łącznie ponad 80 stanowisk. Wielkość produkcji w fabryce to 530 wozów paszowych mobilnych i stacjonarnych rocznie.

Lokalizacja fabryki nie jest przypadkowa o czym na wstępie oficjalnego otwarcia mówił prezes zarządu DeLaval Sp. z o.o. dr Leszek Jarosz.

Historia produkcji wozów paszowych firmy DeLaval w Polsce sięga swoją historią początku lat 90-tych – pierwszy wóz paszowy sprzedany został w 1994 roku do OHZ Osięciny.

- Od początku fabryka mieściła się w położonym na Warmii Dobrym Mieście k. Olsztyna, a produkcja odbywała się początkowo we współpracy z ówczesnym zakładem POL-MOT Warfama, po czym w roku 2000 zostały wydzierżawione obiekty produkcyjne i DeLaval w całości przejął produkcję maszyn wykorzystywanych w żywieniu bydła – mówi dr Leszek Jarosz. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

 • s 2013-10-26 17:11:54
  Grunt normalny, ale "wolna strefa ekonomiczna "i bliskość Olsztyna robią swoje.
 • nika 2013-10-26 16:44:43
  czyżby w Dobrym Mieście był dobry grunt dla prowadzenia działalności?
  Warfama, teraz DeLaval?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!