PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Dój na żywo w Minikowie

Podczas IX Ogólnopolskiej Wystawy Bydła Hodowlanego w Minikowie firma Lely uruchomiła oborę, w której odbywał się pokaz doju krów w robocie udojowym.Zaciekawienie zwiedzających Targi Agro-Tech w Minikowie wzbudziła wybudowana specjalnie na ten cel obora wolnostanowiskowa, wyposażona w robot udojowy Lely Astronaut.

Pod dachem obiektu znajdowało się 40 krów mlecznych, które przez dwa dni Targów mogli obserwować przybyli goście. Prezentacji doju w robocie towarzyszył jednocześnie blok tematyczny poświęcony obsłudze tego systemu. O pracy robota opowiadali zarówno pracownicy działu Farm Management Support z firmy Lely East, jak również właściciele robotów, którzy dzielili się z gośćmi wiedzą i doświadczeniami po latach użytkowania.

Każdy blok tematyczny kończył pokaz korekcji racic wg metody holenderskiej, pod okiem trenera Akademii Zdrowej Racicy, Rafała Kapicy.

- Budując tą oborę chcieliśmy pokazać nie tylko jak pracuje robot, ale zaprezentować kompleksowo czym się zajmujemy i wskazać ile istotnych elementów składa się na to, aby ten robot działał w oborze. Z drugiej strony chcemy podkreślić i pokazać, że robot udojowy jest właściwie narzędziem wspierającym produkcję mleka, a nie tylko narzędziem udojowym. Wpływa na to fakt, że krowa wchodząc do robota ma wykonywanych ok. 150 pomiarów, z których generowane są dane użytkowe dla rolnika dotyczące zdrowotności krowy, ilości zjedzonej paszy, czy też wskaźników rozrodu. Chcemy budować świadomość rolnika, żeby wiedział, gdzie wyrzuca najwięcej pieniędzy oraz w jaki sposób może je zaoszczędzić, a przynajmniej nie powodować strat – mówi Joanna Aerts, dyrektor marketingu Lely East.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • KOCMENTARZ 2016-07-07 10:57:28
  Doją i niczego się nie boją. W piórka demokratów wspolczesnie BOJARZY się stroją. A Polacy niczym DURNIE swoje płonne nadzieje plasują w wyborczej URNIE...
 • Oborowy 2016-07-07 10:31:56
  W Polsce od 20 lat odbywa się DÓJ NA ŻYWO. Doją Polskę z każdej strony. Jest to udój kontrolowany. DOJONY jest karmiony w takiej ilości, żeby coś tam jeszcze z niego udoić, ale nie dostaje tej karmy za dużo, żeby nie był za silny, bo zacznie fikać. Naprawdę szacunek dla DOJARZY!
 • KOCMENTARZ 2016-07-07 10:24:11
  Dój na Żywo, idź na PIWO !!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.91.117
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!